אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

"אני מצפה שיבקשו סליחה מהרב קנייבסקי"

יו"ר יהדות התורה, משה גפני, בוועידת התחזיות: "מה הרב קנייבסקי אמר? שצריך לפתוח את מערכת החינוך ולשמור על הכללים של משרד הבריאות"; לדבריו, "לא היתה העדפה של הציבור החרדי בוועדת החריגים בנתב"ג"; על היום שאחרי הבחירות אמר: "אנחנו הולכים עם הליכוד"

09.03.2021, 13:19 | אמיתי גזית

הטענה לפיה חרדים הועדפו בוועדת החריגים שאישרה לישראלים להיכנס לארץ במהלך ההגבלות על פעילות נתב"ג היא "שקר שלא היה כדוגמתו"; כך אמר יו"ר מפלגת יהדות התורה משה גפני, בשיחה שקיים עם ראש מערכת החדשות של כלכליסט גלית אלטשטיין, במסגרת כנס התחזיות. גפני טען כי "עומד צלם ומצלם כל חרדי שיורד מהטיסה. גם בימי שגרה, כאשר מגיעה טיסה מניו יורק, היא מגיעה עם חרדים והם בולטים משום שהם לבושים אותו דבר. זה קורה גם בימים רגילים, לא רק בימים בהם צריך אישורים מוועדת החריגים. על הציבור החרדי מותר להגיד הכל".

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, גפני לא הכחיש כי חברי הכנסת ממפלגתו סייעו לאנשים שביקשו את אישור הוועדה. "אני ניסית, וגם חבריי מיהדות התורה, כמו שחונכנו, לדאוג במצבים שהבירוקרטיה פוגעת באנשים. היו אנשים שהיו צריכים לחזור מסיבות בריאותיות. קיבלתי פניות גם מחרדים וגם מחילונים. לא הייתה העדפה של הציבור החרדי אפילו אם תגידו את זה מיליון פעם. פשוט לא הייתה. אני חונכתי לעשות כל מאמץ לעזור. יש מספר פעמים שהגיעו פניות של גבר או אישה הסובלים ממחלה קשה וצריכים להיכנס או לצאת. אנחנו משתדלים לעזור, לא עוברים על הכללים. הוועדה מחליטה ואנחנו מנסים לעזור לאותם אנשים ולא בוחנים לאיזה מגזר הם שייכים. בגלל שאנחנו חרדים אנחנו רגילים שרוצים לתקוף אותנו כל הזמן".

משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי משה גפני | צילום: אלכס קולומויסקי משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי

בהשיבו לשאלה מדוע הרב קנייבסקי הורה להשאיר את תלמודי התורה פתוחים כאשר מערכת החינוך נסגרה אמר גפני: "הייתי מצפה שיבקשו סליחה מהרב קנייבסקי. הוא גדול הדור. מה הרב קנייבסקי אמר? צריך לפתוח את מערכת החינוך ולשמור על הכללים של משרד הבריאות. והוא הותקף, ואתם לא מפסיקים להטיח בנו את העניין הזה: 'עשיתם דברים שהם בניגוד להנחיות משרד הבריאות'. זה פשוט לא נכון. אנחנו אמרנו שצריך לפתוח את מערכת החינוך. לצערי הרב הציבור החילוני הבין את זה מאוחר מידי. היה צריך לשמוע את מה שהרבנים אמרו. צריך לפתח את המשק, וכל מה שנדרש, אבל הדבר הראשון שצריך להיות זה פתיחת מערכת החינוך. הממשלה התעקשה לא לעשות את זה, והנה התוצאות. עכשיו מודים, אז שלפחות יבקשו סליחה".

השיחה עסקה גם בסוגיות פוליטיות בוערות בצל מערכת הבחירות. לשאלה האם היו לו מגעים עם גדעון סער במטרה להקים גוש חוסם לנתניהו עוד לפני הבחירות, ענה: "כן, היו מגעים כאלה, זה לא רלוונטי מבחינתי. המציאות היא שאנחנו הולכים עם הליכוד. לא בגלל מי שעומד בראשו, אלא בגלל שהציבור המסורתי שם ואנחנו מחויבים לו. יש ערבות הדדית. המציאות היא שנתניהו גם מתאים להיות ראש ממשלה. הרי אנחנו חייבים לו את העניין של החיסוניום, זו הצלה שאי אפשר לתאר אותה. זה משהו בלתי רגיל. הוא הביא הסכמי שלום עם מדינות שונות בעולם. הוא מתאים להיות ראש ממשלה".

לשאלה באלו מהאפשרויות ייבחר אם הן יהיו קואליציה עם גדעון סער, בנט ויש עתיד או בחירות חמישיות, ענה: "אנחנו הולכים עם הליכוד. כבר מתחיל להימאס לי להגיד את זה כל הזמן. בעזרת השם אחרי הבחירות אם יתברר שיש דברים שאנחנו לא רואים אותם עכשיו, ויהיו מצבים שונים, אני מניח שתראייני אותי עוד הפעם. אני לא עושה ספקולציות מה יהיה אחרי הבחירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות