אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BP: "ניתן יהיה לעבוד יומיים מהבית גם אחרי הקורונה" צילום: שאטרסטוק

BP: "ניתן יהיה לעבוד יומיים מהבית גם אחרי הקורונה"

בבריטניה רוב 6,000 עובדי המשרדים של ענקית הנפט עובדים מהבית מפרןץ המגפה, ועפ"י מדיניות הממשלה ליציאה מהסגר מומלץ להמשיך ולעבוד מהבית ככל האפשר. המדיניות החדשה של BP מתוכננת להיכנס לתוקף בקיץ

09.03.2021, 12:58 | חדשות חוץ

ענקית הנפט הבריטית BP הודיעה לעובדי המשרדים שלה כי לאחר הסרת הגבלות הקורונה הם יוכלו להמשיך ולעבוד מהבית יומיים בכל שבוע.

קראו עוד בכלכליסט

עפ"י לפי הודעת החברה, מרבית העובדים יתבקשו לעבוד מהבית 40% מהזמן או יומיים בשבוע. מודל העבודה ה"ההיברידי" החדש ישפיע על 25 אלף עובדים של החברה, והוא נובע מהמאמצים להפחית עלויות, זאת לאחר שבשנה שעברה החברה קיצצה אלפי משרות.

מרכז BP בקלגרי קנדה, צילום: שאטרסטוק מרכז BP בקלגרי קנדה | צילום: שאטרסטוק מרכז BP בקלגרי קנדה, צילום: שאטרסטוק

ב-BP עדכנו את העובדים על השינויים הצפויים בפגישה מיוחדת שהתקיימה בחודש שעבר, ולפי החברה המודל החדש יספק "צורת עבודה גמישה, מעורבת ודינמית יותר". דובר החברה אמר לעיתון גרדיאן כי הצוותים והמנהלים בחברה "יחליטו ביחד היכן ואיך יעבדו בצורה הכי טובה, ומתי יפגשו במשרדים". עוד הוסיף כי החברה "תשנה ותעצב מחדש" את המשרדים בהמשך כדי לתמוך בשיתופי פעולה וליצור סביבות גמישות יותר לקיום פגישות ולחלוק רעיונות. "ייתכן ויהיו עובדים שיעדיפו לעבוד יותר במשרדים", ציין.

בבריטניה כמעט כל 6,000 עובדי המשרדים של BP עובדים מהבית בלבד מאז פרצה המגפה, ובמפת הדרכים שהציגה הממשלה ליציאה מהסגר מומלץ להמשיך ולעבוד מהבית ככל האפשר. עם זאת, ההערכה היא כי ההגבלות החוקיות על קרבה חברתית יוסרו עד ה-21 ביוני, והמדיניות החדשה של BP מתוכננת להיכנס לתוקף בקיץ.

BP היא החברה הגדולה האחרונה עד כה שמאמצת מודל עבודה חדש מאז המגפה ערערה את הדפוסים הישנים. כך למשל בבנק לוידס הבריטי מתכוונים לצמצם את שטחי המשרדים ב-20% בשנתיים הקרובות, לאחר שסקר בקרב העובדים מצא כי 80% מהם מעוניינים להמשיך ולעבוד מהבית לפחות פעמיים בשבוע.

 בדומה, בבנק HSBC הכריזו כי יצמצמו את שטח המשרדים ב-40%. לעומת זאת, בבנק ההשקעות האמריקאי גולדמן זאקס דווקא דחו את האפשרות להפוך את העבודה מרחוק לקבועה. המנכ"ל דיוויד סלומון כינה זאת "סטייה שנתקן בקרוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות