אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הכבלים אישרה זמנית ל-HOT שלושה ערוצי ספורט חדשים בתשלום צילום: אוהד רומנו

מועצת הכבלים אישרה זמנית ל-HOT שלושה ערוצי ספורט חדשים בתשלום

המועצה אישרה לחברה, תחת שימוע, להפוך את ONE2 לערוץ בתשלום ובלבד שיוגבל לליגה האיטלקית ושהמשחק המרכזי ישודר לכל המנויים. כמו כן אישרה להוסיף שני ערוצים חדשים בהפקת ONE אך ללא אירועים חיים; לאור המגבלות, ב-HOT שוקלים לסגת מהבקשה

09.03.2021, 17:41 | אביאור אבו

מועצת הכבלים והלוויין הודיעה היום (ג') לחברת HOT כי היא מאשרת את בקשתה להפוך את ONE2 לערוץ ספורט בתשלום וכן להוסיף שני ערוצי ספורט חדשים בתשלום, תחת מגבלות. מדובר באישור זמני משום שהמועצה סבורה שיש לערוך שימוע ציבורי שיאפשר לכל המעוניין בדבר להביע את עמדתו.

קראו עוד בכלכליסט

ערוצים ONE1 ו-ONE2 משודרים בפלטפורמות השידור השונות מאז 2010 ללא תשלום. HOT ביקשה בחודש שעבר לייצר חבילה חדשה של 3 ערוצי ספורט בתשלום, בהפקת ONE. בנוסף ל-ONE2 שמשדר את הליגה האיטלקית, ישדרו שני הערוצים החדשים משחקי עבר, אירועים גדולים מתולדות הספורט ותחרויות ומגזינים מענפי ספורט אקסטרים בעולם, ללא שידורי ספורט חיים.

בהחלטתה, אישרה המועצה ל-HOT לשנות את ערוץ ONE2 לערוץ בתשלום ובלבד שבשידור אירועים יוגבל הערוץ לליגה האיטלקית, ללא אפשרות לשדר אירועי ספורט אחרים. כמו כן אושר שהמשחק המרכזי של הליגה האיטלקית יועבר בשידור חי באופן שיהיה נגיש ללא תשלום לכל מנויי חבילת הבסיס.

בנוסף, שידורים חוזרים של כל האירועים החיים שישודרו בערוץ, ישודרו בשידור חוזר באופן שיהיה נגיש ללא תשלום לכל מנויי חבילת הבסיס תוך 24 שעות ממועד שידורם בערוץ.

המועצה גם הבהירה שבשני הערוצים החדשים אין לשדר אירועים חיים וכי תכני האקסטרים לא יכללו ענפים מרכזיים כמו כדורגל, כדורסל וטניס.

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT, צילום: אוהד רומנו טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT | צילום: אוהד רומנו טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT, צילום: אוהד רומנו

האם HOT תיסוג מהבקשה?

לכלכליסט נודע כי לאור הטלת המגבלות, ב-HOT שוקלים לסגת מן הבקשה. במידה והחברה תקבל את התנאים, ההערכה היא כי תגבה כ-20 שקל בחודש עבור החבילה.

התנאים של המועצה הוטלו לאחר חששות שהועלו בדיון, ביניהם החשש שכשאין הגבלה ממשית על התכנים שניתן לשדר במסגרת הערוץ, הדבר עלול להביא להאמרת מחירי זכויות השידור של תכנים המשודרים בערוצים בתשלום, מה שיפגע בסופו של דבר בציבור המנויים. כמו כן, עלה חשש כי תכנים ששודרו בעבר לכל המנויים ללא תשלום נוסף יועברו לערוץ בתשלום וזאת ללא שתבוצע הפחתה במחיר חבילת הבסיס.

בנוסף, מציינת המועצה כי "מזה תקופה שהפלטפורמות מלינות על העלייה החדה במחירי זכויות הספורט. עם זאת, בדיקת הנתונים מעלה כי רובן המכריע של עליות המחירים הן בעבור זכויות הספורט המשודרות בערוצים בתשלום נוסף ולא בכדי. במצב בו בעלי הזכויות בספורט הם מונופולים, והביקוש של צרכני הספורט הוא בעל מאפיינים קשיחים, ככל שבידי הפלטפורמות לגבות תשלום נוסף בעבור הצפייה בשידורי הספורט, ערכן של הזכויות עולה ועל כן מחירן עולה. מכאן, יש חשש כי העברת שידורי הליגה האיטלקית לערוץ בתשלום תביא להאמרת מחירי זכויות הליגה האיטלקית, ובדומה תביא לעליית מחירים של מפעלי ספורט אחרים, להם יש ביקוש קשיח ושודרו עד כה בערוץ פתוח".

רק בחודש שעבר הודיעה חברת הכבלים ללקוחותיה כי היאמעלה את מחיר שירות ה־VOD ומחיר חבילות הספורט החל ממרץ. שירות ה-VOD התייקר ב־5 שקלים ועומד עתה על 40 שקל בחודש. חבילת הספורט של צ'רלטון (ספורט 1-4) התייקרה ב־8 שקלים ועומדת עתה על 82 שקל בחודש, ומחיר רכישה של ערוץ יחיד התייקר ב־6 שקלים ועומד עתה על 61 שקל בחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות