אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה ננעלה בעליות קלות; קדימהסטם זינקה ב-10.5% צילום: אוראל כהן

דיווח שוטף

הבורסה ננעלה בעליות קלות; קדימהסטם זינקה ב-10.5%

ת"א 35 ו-125 טיפסו ב-0.2%, לצד ירידה קלה בתשואות האג"ח השקליות; קדימהסטם קיבלה אישור לרישום פטנט בישראל לטכנולוגיה מתקדמת בתחום התמיינות תאי גזע, לצורך טיפול במחלת ה־ALS; מוטי רוזן ייפרד הערב מתפקיד יו"ר מגדל ביטוח; דלתא עלתה ב-1.9% אחרי הדוחות

10.03.2021, 17:29 | מיקי גרינפלד ונועם לנדמן

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

  

17:25 - נעילה חיובית בבורסה: ת"א 35 ו-125 טיפסו ב-0.2%, לצד ירידה קלה בתשואות האג"ח השקליות. קדימהסטם זינקה ב-10.5%, קיבלה אישור לרישום פטנט בישראל לטכנולוגיה מתקדמת בתחום התמיינות תאי גזע, לצורך טיפול במחלת ה־ALS. 

עוד בלטו: דלתא עלתה ב-1.9% אחרי הדוחות. מניית האחים נאוי ירדה ב-2.1%, אחרי טענות האח דורי כלפי האח שאול, כי הקים חברה מתחרה בעודו מכהן כמנכ"ל משותף עמו בחברת האחים נאוי.

16:10 - העליות בבורסה מתחזקות לצד ירידה בתשואות האג"ח השקליות, בהתאם למגמה בחוזים בניו יורק ובתשואות האג"ח האמריקאיות. זאת, אחרי פרסום נתוני מאקרו לחודש פברואר בארה"ב:

דודי רזניק, אסטרטג הריביות של לאומי שוקי הון, מגיב לפרסום מדד המחירים לצרכן בארה"ב ולהשפעתו על השווקים: "מדד המחירים לצרכן לחודש פברואר בארה"ב עלה כצפוי ב-0.4%. מדד הליבה עלה ב-0.1% בלבד לעומת צפי לעלייה של 0.2%. סביבת האינפלציה בארה"ב ממשיכה להיות מתונה ברמה של 1.7% במדד הכללי ו-1.3% במדד הליבה".

רזניק מוסיף כי "המדד מוריד משמעותית את החשש מהתפרצות אינפלציונית, שהעיב לאחרונה על המסחר בשוקי המניות והאג"ח. לאחר פרסום המדד עברו החוזים על מדדי המניות המובילים לעליות של עד חצי אחוז מירידות של כחצי אחוז. המדד הנמוך יחסית למעשה מוריד את החשש מפעולות מהדקות של הפד ובוודאי מסירות חשש מהעלאת ריבית בטווח הנראה לעין".

14:20 - מניית חברת האחים נאוי נחלשת ב-4% אחרי טענות האח דורי כלפי האח שאול, כי הקים חברה מתחרה בעודו מכהן כמנכ"ל משותף עמו בחברת האחים נאוי.

האחים נאוי: מימין, שאולי ודורי, צילום: עמית שעל האחים נאוי: מימין, שאולי ודורי | צילום: עמית שעל האחים נאוי: מימין, שאולי ודורי, צילום: עמית שעל

12:30 - קדימהסטם מזנקת ב-15%, הודיעה אתמול כי קיבלה אישור לרישום פטנט בישראל לטכנולוגיה מתקדמת בתחום התמיינות תאי גזע, לצורך טיפול במחלת ה־ALS.

הפטנט יירשם על שם קדימהסטם ויפקע בשנת 2034. חברת הביומד הצליחה לעורר את המשקיעים בבורסה בתל אביב, והמניה זינקה בתום המסחר ב־7.9% ובמחזור של 282 אלף שקל, הגדול פי שלושה מהממוצע היומי בשלושת החודשים האחרונים.

11:15 - חברת איירטאצ' סולאר, שהשלימה לאחרונה הנפקה ראשונית בבורסה בת"א (IPO), מעדכנת היום (ד') כי חתמה על הסכם מסגרת עם שותפות הנמצאת בבעלות חברת משק אנרגיה הציבורית, למכירה של רובוטים לניקוי יבש של פאנלים סולאריים לשדות בהיקף מצטבר של עד כ-300 מגה ואט. להערכת החברה, ההיקף הכספי של מכירת הרובוטים עשוי להגיע לעד כ-2.5 מיליון דולר.

10:00 - פתיחה שקטה בבורסה: מדד ת"א 35 יורד ב-0.1%, ת"א 125 יציב. מניית פינרג'י מזנקת ב-11%, דיווחה על השלמת פיתוח אב טיפוס של ריקשה חשמלית מבוססת סוללת אלומיניום-אוויר, במסגרת שת"פ עם החברה ההודית מהינדרה אלקטריק.

דלתא עולה ב-2.1% אחרי הדוחות. פוקס מתחזקת ב-0.8%, דיווחה על התקשרות עם הוט מובייל, השתיים יקימו מותג משותף (ראו עדכון מוקדם). מגדל ביטוח מטפסת ב-1.1%, היו"ר מוטי רוזן מתפטר מתפקידו. 

9:15 - פוקס מדווחת על התקשרות עם הוט מובייל בהסכמים לייסוד שותפות מוגבלת שתקים רשת חנויות תחת המותג RED ושימכרו מכשירים סלולאריים, טאבלטים ומוצרים נלווים של היצרנים המובילים, כולל אפל וסמסונג.

8:50 - מוטי רוזן ייפרד היום מתפקיד יו"ר מגדל ביטוח. דירקטוריון החברה הבהיר לרוזן כי אם לא יתפטר מיוזמתו הוא יודח - רוזן מנהל בשעה זו מו"מ על תנאי הפרישה הכספיים (ראו עוד בעדכון מוקדם).

מוטי רוזן, צילם: אוראל כהן מוטי רוזן | צילם: אוראל כהן מוטי רוזן, צילם: אוראל כהן

7:40 - דלתא מדווחת על הכנסות של 1.44 מיליארד דולר ב-2020, לעומת 1.69 מיליארד דולר בשנה קודמת, החברה רשמה הפסד תפעולי שנתי של 7.1 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של 103.6 מיליון דולר ב-2019, ההפסד הנקי עמד על 50.5 מיליון דולר, לעומת רווח של 57.7 מיליון דולר ב-2019.

7:30 - עדכוני כלכליסט:

דירקטוריון חברת מגדל התפזר אמש לאחר השעה 23:00 מבלי לקבל החלטה בנושא העימות היו"ר מוטי רוזן והמנכ"ל רן עוז, ומבלי שהצליח לפשר בין הצדדים - לאחר ישיבה של 6 שעות. הדיון צפוי להימשך הבוקר. רן עווז הודיע לאחרונה כי לא יוכל להמשיך כמנכ"ל במצב הנוכחי עם רוזן כיו"ר, לאחר שהאחרון התערב בעבודתו, ניסה לקחת מסמכויותיו וכינה אותו "סלפן עובדות". רוזן אמר כי פניו לשלום אם כי עוז חתר תחתיו.

רשות התחרות נגד חברת מרכזי הקניות ביג. ל"כלכליסט" נודע כי הרשות, בצעד חריג, הודיעה לביג כי מתן ההלוואה של 100 מיליון שקל שהעניקה לכידן דהרי וירון אדיב לצורך רכישת ישפרו מודיעין, במתווה שבו נעשתה ההלוואה, היא לכאורה "הפרה של חובת ההמתנה". העונש על הפרה כזו הוא בדרך כלל עיצום מכספי משמעותי. ובת ההמתנה היא החובה של כל גוף שמתמזג לקבל את אישור רשות התחרות לפני ביצוע המיזוג.

צחי נחמיאס מוריד את חלקה של מגה אור שבשליטתו בקבוצה לרכישת דסק"ש ל־24.9% לדרישת מחזיקי האג"ח, כך שלא יידרש לעסקה אישור של רשות התחרות. רמי לוי, בעל רשת הקמעונאות, חוזר לעסקה וישתלב בקבוצה בהיקף שלא דורש את אישור משרד התקשורת, כלומר פחות מ־10% ממניות סלקום בשרשור. לוי צפוי לרכוש כ־20% ממניות דסק"ש, שמחזיקה ב־46% ממניות סלקום.,

7:00 - הבורסה בת"א תיפתח הבוקר על רקע העליות החדות שנרשמו אמש בסקטור הטכנולוגיה בניו יורק - מדד נאסד"ק ניתר ב-3.7%, S&P 500 טיפס ב-1.4% ודאו ג'ונס עלה ב-0.1%); הבוקר באסיה פחות התלהבות - מדד ניקיי עולה ב-0.3%, האנג סנג עולה ב-0.5%, שנגחאי מתחזק ב-0.7%, קוספי ללא שינוי מהותי. מחיר הנפט מסוג ברנט יורד הבוקר ב-0.9% ל-66.9 דולר לחבית.

אתמול נרשמה בבורסה נעילה ירוקה, עם עליות של 1.4% במדדי ת"א 35 ות"א 125, ושל 1.4% במדד ת"א בנקים - מזרחי טפחות טיפס ב-3% לאחר הדוחות, פועלים התחזק ב-2%.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות