אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאילנד תאפשר לתיירים בידוד על סיפון יאכטות או במגרשי גולף צילום: בלומברג

תאילנד תאפשר לתיירים בידוד על סיפון יאכטות או במגרשי גולף

התיירות במדינה אחראית על כ־20% מהתמ"ג והיא ספגה פגיעה קשה עקב המגפה. מספר התיירים הפוקדים את פוקט, האי הגדול בתאילנד, צנח למאות ביום

09.03.2021, 20:30 | חדשות חוץ

תאילנד - מהמדינות שמגפת הקורונה פגעה קשות בתיירות שלהן - מצאה דרך מקורית להשיב לעצמה את התיירים האבודים: מעתה הם יורשו לבלות את הבידוד בן השבועיים שנדרש מהם על גבי יאכטה. 

קראו עוד בכלכליסט

הממשלה, שהודיעה על המהלך אתמול, מקווה כי תיירות היאכטות תכניס לקופת המדינה 1.8 מיליארד באט (58 מיליון דולר). יוזמה זו מצטרפת לתוכנית מקורית נוספת של הממשלה שנהגתה בחודש שעבר - תיירות גולף שבמסגרתה רשאים תיירים לבלות את תקופת הבידוד על מגרשי הדשא במדינה.

 

תאילנד נסמכת באופן ניכר על ענף התיירות שמהווה כחמישית מהתמ"ג, ואולם הקורונה חייבה אותה במרץ 2020 לאסור על כניסת תיירים. גבולות המדינה נפתחו בהדרגה החל מאוקטובר.

התוכנית החדשה תאפשר למבקרים שיציגו בדיקת קורונה שלילית לבלות את הבידוד על סיפון יאכטה או על ספינת תענוגות קטנה בפוקט, האי הגדול במדינה ואחד ממקומות הנופש הפופולריים בעולם. מספר התיירים הפוקדים את האי צנח בזמן המגפה מ־40־50 אלף ביום למאות בלבד.

חוף מיותם באי פוקט, בסוף דצמבר 2020, צילום: בלומברג חוף מיותם באי פוקט, בסוף דצמבר 2020 | צילום: בלומברג חוף מיותם באי פוקט, בסוף דצמבר 2020, צילום: בלומברג

כ־100 יאכטות צפויות להשתתף במיזם, והתיירים יידרשו לענוד צמיד חכם שינטר את מיקומם, חום גופם ולחץ הדם שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות