אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חברת מקורות הודיעו על סכסוך עבודה צילום: זהר שחר

עובדי חברת מקורות הודיעו על סכסוך עבודה

טוענים שרשות המים מפרה את ההסכם הקיבוצי שנחתם עימם, ושעבודות פיתוח שאמורות להתבצע על ידם - מבוצעות על ידי אגודות מים פרטיות; העובדים מאיימים לפתוח בשביתה

09.03.2021, 22:35 | ענת רואה

חברת מקורות דיווחה הערב (ג') כי עובדיה הכריזו על סכסוך עבודה ומאיימים לפתוח בשביתה.

קראו עוד בכלכליסט

העובדים מאוגדים באמצעות הסתדרות העובדים הכללית החדשה. הסכסוך נסוב סביב העברת חלק מעבודות הפיתוח האמורות להיות מבוצעות על ידי עובדי מקורות לאגודות מים פרטיות, בהתאם להוראות ופעילות מינהל רשות המים.

מתחם מקורות בחולון, צילום: אביגיל עוזי מתחם מקורות בחולון | צילום: אביגיל עוזי מתחם מקורות בחולון, צילום: אביגיל עוזי

הרקע לסכסוך העבודה הוא טענות של עובדי מקורות כלפי רשות המים שהאחרונה מפרה את ההסכם הקיבוצי שנחתם עימם ב-2019. במוקד הסכסוך הניסיון של הרשות להעביר שישה מאגרי קולחין לאגודות מים פרטיות. העובדים טוענים כי מדובר במהלך המנוגד להסכם. רשות המים מצידה טוענת שמקורות התחייבה למכור את מאגרי הקולחין וכעת היא מנסה להתנער ממחויבותה.

לפי מקורות, בהתאם להודעה הנדרשת על פי דין, תיתכן שביתת עובדים של החברה ועובדי חברת הבת שח"מ מקורות ביצוע (סה"כ כ-2,200 עובדים), וזאת החל מיום 24 במרץ 2021.

תגובת רשות המים: "הרשות פועלת לייעול משק המים לטובת הציבור הרחב, ובכלל זה עידוד תחרות שתאפשר את הוזלת השירות לצרכני המים. בניגוד לכך, חברת מקורות, שהשכר הממוצע בה הוא מהגבוהים במגזר הציבורי, מטעה את הציבור כדי לחזק את השליטה שלהם במשק המים כמונופול על גבם של צרכנים. חברת מקורות מפרה ברגל גסה החלטת ממשלה המחייבת אותם למכור את מפעלי הקולחין שלהם כבר מספר שנים. מאז החלטת הממשלה בדבר התייעלות מקורות תוכנית הפיתוח שמבוצעת על ידי חברת מקורות גדלה מכ-800 מלשח לכ 1.5 מילארד שח וחבל שהדברים מוצגים כך. רשות המים איננה צד להסכם הקיבוצי שוועד עובדי מקורות חתם עם חברת מקורות וכל ניסיון של מקורות לגרור את רשות המים לסכסוך זה מטרתו למנוע תחרות והתייעלות במשק המים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות