אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Via הישראלית רוכשת את Remix האמריקאית בכ-100 מיליון דולר צילום: Via

חברת Via הישראלית רוכשת את Remix האמריקאית בכ-100 מיליון דולר

Via מספקת תשתית דיגיטלית למערכי תחבורה ציבוריים והחברה האמריקאית מפתחת פלטפורמת מיפוי ותכנון תחבורתי ומעסיקה כ-60 עובדים בסן פרנסיסקו שישתלבו ב-Via; אורן שובל, סמנכ"ל טכנולוגיה ואחד ממייסדי Via: "הרכישה היא הזדמנות טובה לשני הצדדים"

10.03.2021, 08:18 | מאיר אורבך

חברת המוביליטי הישראלית Via רוכשת את חברת Remix, המפתחת פלטפורמת מיפוי ותכנון תחבורתי. שווי העסקה מוערך ב-100 מיליון דולר במניות ומזומן. 

קראו עוד בכלכליסט

 הרכישה תאפשר שילוב יכולות ייחודי, שיתמוך באופן מלא בצרכים של קהילת התחבורה ומשתמשיה, כולל כלי מחקר ונתוני ניידות, שירותי ייעוץ, פתרונות ניידות על פי דרישה, תזמון ואופטימיזציה לאוטובוסים, יכולות עיצוב ותכנון רחובות, ועוד. בחברה הנרכשת יש כ-60 עובדים בסן פרנסיסקו שישתלבו ב-Via.

בשיחה עם כלכליסט אמר אורן שובל, סמנכ"ל טכנולוגיה ואחד ממייסדי Via, כי "הרכישה היא הזדמנות טובה לשני הצדדים. העתיד נעוץ בתשתית רחבה שמאפשרת לחבר את הטכנולוגיה לתהליך התכנון של הפעלה של תחבורה ציבורית. זה מקרה קלאסי של הסכום גדול מסך חלקיו".

"לרמיקס יש ההכנסות ולקוחות רבים שנוכל להציע להם שירותים נוספים ולהרחיב את המוצר שלנו", אומר אורן שובל. "אנחנו מתמקדים בבניית מוצר מעולה והעשיה הטכנולוגית שלנו. יש כאן הזדמנויות מאוד רחבות ולהציע מוצר מאוד רחב ללקוחות קיימים וללקוחות קיימים פוטנציאלים. Via כיום עובדת בעיקר עם גופים ציבוריים. יש לנו מגוון עיסקי די רחב החל ממקומות שברובם נותנים טכנולוגיה לתחבורה ציבורית ובחלק מפעילים שירות ומביאים מערך תפעולי שלם.

אורן שובל, Via, צילום: אוראל כהן אורן שובל, Via | צילום: אוראל כהן אורן שובל, Via, צילום: אוראל כהן

"אם מסתכלים אחורה על תחילת הדרך שלנו פנינו ללא מעט עיריות שישתמשו בטכנולוגיה שלנו ואז קיבלנו תגובות סקפטיות ועכשיו ברור שלכאן העולם הולך. בהתחלה הפעלנו שירותים בעצמנו להראות את היתרונות של המערכת שלנו. בשנים האחרונות ובעיקרר בשנה האחרונה הערים רואים את הפוטנציאל בטכנולוגיה לתחבורה הציבורית. יש מכרזים חדשים, פתיחות בדרגים תפעוליים וניהוליים לשינוי טכנולוגי שתשנה את כל שיטת התפעול שלהם", אמר שובל. 

שירות מוניות נסיעה משותפת בניו יורק, צילום: Via שירות מוניות נסיעה משותפת בניו יורק | צילום: Via שירות מוניות נסיעה משותפת בניו יורק, צילום: Via

חברת Remix הוקמה ב-2014 בסן פרנסיסקו, במטרה לספק טכנולוגיה לתכנון תחבורה ציבורית. במהלך השנים התרחבה במהירות על מנת לסייע לערים בפיתוח מערכי תחבורה טובים יותר עבור תושביהן, וכיום Remix עובדת עם מעל ל-350 עיריות, ב-22 מדינות והינה מרכיב מרכזי במאות פרויקטים עירוניים הנוגעים ביותר מ-240 מיליון אנשים ברחבי העולם.

Via מספקת תשתית דיגיטלית למערכי תחבורה ציבוריים, אופטימיזציה של רשתות הסעה דינמיות, שירותי הסעה מונגשים לבעלי מוגבלויות, מערכות מבוסססות רכבים אוטונומיים ועוד. Via פועלת במעל ל-200 ערים הפרוסות על פני 24 מדינות, והרכישה תאפשר יכולות משלימות שיסייעו לצוותי התכנון לענות על הדרישות המשתנות באופן שוטף.

Via הוקמה ב-2012 על ידי ד"ר דניאל רמות וד"ר אורן שובל, שניהם בוגרי תוכנית תלפיות של חיל האויר. בספטמבר 2020 רכשה החברה את הסטארט-אפ הישראלי פליטונומי, שפיתחה פלטפורמה לניהול ציי רכב חכם ואוטונומי בעסקה של עשרות מיליוני דולרים במניות ומזומן. במרץ האחרון Via גייסה 400 מיליון דולר, מחציתו מ־Exor, לפי שווי של 2.25 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות