אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטי רוזן יסיים את תפקידו במגדל צילם: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מוטי רוזן יסיים את תפקידו במגדל

היו"ר מנהל בשעה זו מגעים על תנאי הפרישה, בעקבות העימות עם המנכ"ל רן עוז - ולאחר שדירקטוריון מגדל הבהיר כי אם לא יתפטר יודח מהתפקיד

10.03.2021, 08:46 | גולן חזני

מוטי רוזן ייפרד היום מתפקיד יו"ר מגדל ביטוח. דירקטוריון החברה הבהיר לרוזן כי אם לא יתפטר מיוזמתו הוא יודח -  רוזן מנהל בשעה זו מו"מ על תנאי הפרישה הכספיים.

קראו עוד בכלכליסט

הדירקטוריון התפזר אמש סביב השעה 23:00 מבלי שקיבל החלטה בנושא העימות ומבלי שהצליח לפשר בין הצדדים - ובתום ישיבה של 6 שעות.  

השאלה שעמדה על הפרק היתה הקונפליקט בין רוזן ועוז. עוז הודיע לאחרונה כי לא יוכל להמשיך כמנכ"ל במצב הנוכחי עם רוזן כיו"ר, לאחר שהאחרון התערב בעבודתו, ניסה לקחת מסמכויותיו וכינה אותו "סלפן עובדות". רוזן אמר כי פניו לשלום אם כי עוז חתר תחתיו.

כלכליסט דיווח הלילה כי הפסקת הפגישה וקביעתה להמשך למחר בבוקר נועדה ככל הנראה לאפשר לרוזן לפרוש ולהגיש התפטרות כדי לצאת מהאירוע בצורה מכובדת ולא להגיע למצב שבו הדירקטוריון מצביע על הדחתו.

מרבית חברי הדירקטוריון תמכו  בהשארתו של עוז, שכן הם סבורים כי נוכחותו בעת הזו חיונית להצלחת החברה, גם אם חלקם סבורים כי לרוזן איכויות משלו, ובעיקר ניסיון בתחום הביטוח. יחסי כוחות אלו באו לביטוח בישיבה הארוכה שבה דן הדירקטוריון בנושא ובין היתר שמע שוב את עמדתם של השניים. המנכ"ל עמד על דעתו לפיה איננו יכול להמשיך עם רוזן.

הדירקטורים מאוכזבים מהעובדה שרוזן, שנכנס לתפקידו לפני כחודשיים, יצר מעורבות אגרסיבית מדי בעבודת הניהול של החברה. גורמים במגדל מספרים שרוזן הבטיח לדירקטוריון 100 ימי שקט לאחר הכניסה אבל כבר אחרי קצת יותר מחודש נקלע לעימות עם עוז.

עוז הופיע ביום ראשון בפני דירקטוריון החברה והבהיר כי הוא ורוזן לא יכולים להמשיך זה לצד זה וכי על הדירקטוריון לקבל החלטה מהירה בשאלה מי מהם ימשיך. הדירקטוריון מינה את כרמי גילון ורונית בודו לנסות לפשר בין השניים. עוז ניהל פגישות עם השניים אבל לא מוכן להתפשר, לאחר שרוזן טען שסילף את דבריו בסיכום של פגישת גישור שקיימו עם בעל השליטה שלמה אליהו.

מימין: מוטי רוזן ורן עוז, צילום: אוראל כהן, רמי זרניגר מימין: מוטי רוזן ורן עוז | צילום: אוראל כהן, רמי זרניגר מימין: מוטי רוזן ורן עוז, צילום: אוראל כהן, רמי זרניגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות