אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוון מתכננת להתיר כניסת תיירים ב-14 במאי צילום: שאטרסטוק

יוון מתכננת להתיר כניסת תיירים ב-14 במאי

כך אמר שר התיירות במדינה האריס תאוהאריס. לדבריו, כל מי שחוסן נגד קורונה ויציג בדיקה שלילית יוכל להכנס. "עד אז נסיר את המגבלות בהדרגה אם התנאים יאפשרו זאת", הוסיף

10.03.2021, 11:54 | חדשות חוץ

יוון מקווה לפתוח את שעריה לתיירים ב-14 במאי, כך אמר שר התיירות של המדינה, האריס תאוהאריס במהלך יריד התיירות של ברלין, ה-IBT. 

לדבריו, אחרי התאריך הזה המדינה תתיר כניסה לשטחה לכל מי שחוסן נגד קורונה, ויציג בדיקה שלילית. "עד אז נסיר את המגבלות בהדרגה אם התנאים יאפשרו זאת", אמר. 

קראו עוד בכלכליסט:


אתונה נמצאת במירוץ נגד השעון לפתוח מחדש את המגזר הקריטי לכלכלת המדינה, והיא זאת שהובילה את הקריאות ליצירת תעודת מתחסן, שתהיה בתוקף בכל האיחוד האירופי כדי לאפשר את חזרת התיירות. 


מילוס, יוון, צילום: שאטרסטוק מילוס, יוון | צילום: שאטרסטוק מילוס, יוון, צילום: שאטרסטוק


בנוסף, אתמול אמר סגן נשיאת הנציבות האירופית, מרגריטיס שינאס, שהוא מאמין שהדרכון הדיגיטלי יהיה מוכן עד הקיץ. "אני חושב שאחרי הפסגה האחרונה הם הבינו את הצורך בדרכון הדיגיטלי", כך אמר עוד פוליטיקאי יווני. "זו תהיה תעודה אירופית שתהיה זהה בכל הגוש". 

אחד מתוך חמישה יוונים עובד במגזר התיירות, שהוא מקור ההכנסה הזרה הגדול ביותר של המדינה. הממשלה היוונית אמרה שהיא מקווה לחזור השנה ללפחות 50% מכמות המבקרים במדינה – שעמדה על 31 מיליון לפני פרוץ המגפה. 

בריטניה ויוון דנות בצעדים לפתיחת התיירות ביניהן

תיירים מבריטניה, שמהווה את המקור השני בגודלו לתיירות ביוון אחרי גרמניה, מחוזרים ע"י פקידים יוונים שמשבחים את מבצע החיסונים הבריטי המואץ.

לונדון בסגר קורונה, צילום: רויטרס לונדון בסגר קורונה | צילום: רויטרס לונדון בסגר קורונה, צילום: רויטרס


צוותים אנגלו-יווניים דנים בתקופה האחרונה בדרך ליצור מסדרון תיירותי עם דרכון דיגיטלי שיוסכם על שני הצדדים, בדומה להסכם אליו הגיעה המדינה עם ישראל בחודש שעבר. על פי ממשלת בריטניה, התאריך המוקדם ביותר ליציאה מהסגר הלאומי השלישי שלה הוא ה-17 במאי. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות