אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טירוף ההשקעות בסין: צנזורה הוטלה על המילים "שוק המניות" צילום: אי פי איי

טירוף ההשקעות בסין: צנזורה הוטלה על המילים "שוק המניות"

קרנות בגיבוי המדינה נאלצו להתערב אתמול על מנת להרגיע את השוק, שנמצא במצב רוח דובי שמעכיר את האווירה באירוע הפוליטי הגדול של השנה עבור המפלגה הקומוניסטית - הפגישה של הקונגרס העממי הלאומי. בפלטפורמת ווייבו, בה רשומים כחצי מיליארד משתמשים, חיפוש אחר המקבילה הסינית ל"שוק המניות" לא הפיק כל תוצאות - מה שמרמז על כך שעל צמד המילים הזה הוטלה צנזורה

10.03.2021, 12:32 | חדשות חוץ

טירוף המניות בסין הפך לקיצוני עד כדי כך שקרנות בגיבוי המדינה התערבו כדי להרגיע את השוק אתמול (ג'), אם כי קשה להבין מה בדיוק התרחש אמש במדינה.


בפלטפורמת ווייבו, בה רשומים כחצי מיליארד משתמשים, חיפוש אחר המקבילה הסינית ל"שוק המניות" לא הפיק כל תוצאות היום, מה שמרמז על כך שעל צמד המילים הזה הוטלה צנזורה. המשתמשים עדיין יכולים להעלות פוסטים בהם כתוב צמד המילים, וחיפוש המילים "נפילה", "מניות A", ו"מניות" עדיין היה אפשרי נכון לשעה 11 בבוקר שעון מקומי.


קראו עוד בכלכליסט:


במאמר באתר Shanghai Securities News, אחד היומונים הפיננסיים הנפוצים ביותר במדינה, נטען שחברות ביטוח גדולות רכשו מניות אתמול. הדיווח הכחיש "שמועות" מהזמן האחרון לפיהן אותן חברות עשו ויתורים גדולים על כספי מניות, כך על פי מנהלי השקעות של חברות שונות. ועדיין, אזכורים של נפילת המניות נעדרו באופן בולט מהדפים הראשיים של העיתונים הפיננסיים המרכזיים של סין היום, שהתמקדו תחת זאת בהערותיו של הנשיא שי ג'ינפינג בנושא הביטחון הלאומי, במהלך הפגישה השנתית של הקונגרס העממי הלאומי.


בורסה שנגחאי, צילום: אי פי איי בורסה שנגחאי | צילום: אי פי איי בורסה שנגחאי, צילום: אי פי איי


מצב הרוח הדובי בשוק המניות של סין מהווה אתגר עבור קרנות בגיבוי המדינה, ומעכיר את האווירה באירוע הפוליטי הגדול של השנה עבור המפלגה הקומוניסטית. תוך 14 ימי מסחר בלבד נפל מדד ה-CSI300 המרכזי ב-14%, אחרי שיא של 13 שנה, ומחק קרוב ל-1.3 טריליון דולר של כספי משקיעים.


רשתות תקשורת סיניות משפיעות תכופות על השוק על ידי הסתרת התנודתיות והרגעת הרוחות. ב-2019, כאשר ערך המניות צלל בעקבות איומיו של דונלד טראמפ להטיל מכסים נוספים על סחורות סיניות, במאמר שהתפרסם נטען שהשוק הדובי יחזור לסורו, ודיווחים על דבריו של טראמפ הוצנעו ונמחקו מהמדיה החברתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות