אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטל היטל השבחה בסך 1.7 מיליון שקל שהרצליה דרשה מבעלת קניון ארנה צילום: אריאל בשור

בוטל היטל השבחה בסך 1.7 מיליון שקל שהרצליה דרשה מבעלת קניון ארנה

ועדת הערר דחתה את דרישת העירייה מקרן ריאלטי שטענה כי רק בזכות תוכנית שאישרה בעבר, בעלי ארנה הקימו סוככים לטובת פעילות עסקית בימי גשם. הקרן טענה כי השטחים המקורים הם בעצם שטחים בבעלות העירייה

10.03.2021, 15:30 | אמיתי גזית

מפח נפש לוועדה המקומית הרצליה: ועדת ערר החליטה השבוע לבטל היטל השבחה בסך 1.7 מיליון שקל אותו ביקשה העירייה לגבות מקרן ריאלטי, בעלת קניון ארנה. הדרישה לתשלום ההיטל נשלח לקרן לאחר שרכשה ביוני 2016 את קניון ארנה מחברת ארנה גרופ תמורת 335 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה המקומית ציינה בדרישת התשלום כי תוכנית שהיא אישרה בעבר ומאפשרת למסעדות במתחם להקים סוככים, משביחה את שווי הקניון, בכך שהיא מאפשרת פעילות עסקית בימי גשם, פעילות שלא היתה מתאפשרת אילולי התוכנית.

קניון ארנה בהרצליה, צילום: אריאל בשור קניון ארנה בהרצליה | צילום: אריאל בשור קניון ארנה בהרצליה, צילום: אריאל בשור

מנגד, קרן ריאלטי טענה כי מרבית השטחים שבגינם העירייה דורשת היטל אינם בבעלותה, אלא הם שטחים ציבוריים בבעלות העירייה ומכאן שאם יש השבחה הרי שהעירייה היא זו שנהנית ממנה.

בנוסף טענה הקרן כי לא מדבור בזכויות בנייה אלא הסדרה של צורת סגירת המסעדות בחורף. לטענת ריאלטי, הוועדה המקומית גם חישבה השבחה ל-7 חודשי חורף, בעוד שבמזג האוויר הישראלי אין שום צורך בסוככים למשך תקופה כה ארוכה.

עו"ד בנימין זלמנוביץ, יו"ד ועדת הערר, קיבל את טיעון ריאלטי וקבע כי התוכנית השביחה "אולי בעיקר את מקרקעי הרשות המקומית". עוד אמרה ועדת הערר שהוועדה המקומית נקטה באכיפה בררנית משום שהיא שלחה דרישת היטל השבחה לקרן ריאלטי בעלת הקניון, אבל "לא מצאנו שהמשיבה (הוועדה המקומית, א"ג) שלחה דרישת היטל השבחה לעירייה".

הוועדה קיבלה גם את הטענה באשר למספר המועט של ימי גשם בשנה וקבעה: "ממוצע ימי הגשם באזור המרכז, תל אביב והרצליה עומד על 45 ימים בשנה. דהיינו חודש וחצי בשנה".

את קרן ריאליטי ייצגו עורכי הדין קירה לרנר ואבי פורטן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות