אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלי "כתום גבולי": הקלות נוספות במערכת החינוך צילום: רויטרס

בלי "כתום גבולי": הקלות נוספות במערכת החינוך

שר החינוך ויו"ר מרכז השלטון המקומי קראו לפתוח את הלימודים בכל הערים והיישובים בישראל, ללא קשר לצבע הרמזור שלהם - וזמן קצר לאחר מכן הודיע משרד הבריאות: לימודים יתאפשרו בכל היישובים הכתומים, תלמידי י"א-י"ב ישובו ללמוד בלי קפסולות במוסדות שבהם 90% מחוסנים. דרישה שטרם התקבלה: לקצר את תקופת הבידוד לתלמידים שנחשפו לחולים

10.03.2021, 17:47 | ynet
לימודים בכל הישובים הכתומים, לא רק ה"גבוליים", ובלי קפסולות לתלמידי י"א-י"ב שחוסנו. זמן קצר לאחר קריאתו של שר החינוך יואב גלנט לפתיחתה המלאה של מערכת החינוך, הודיע אחר הצהריים (יום ד') משרד הבריאות על הקלות נוספות לתלמידים.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

מהמשרד נמסר כי בעקבות שיפור במדדי תחלואת הקורונה, "ומתוך רצון לאפשר ליותר תלמידים לחזור לשגרת לימודים", שר הבריאות יולי אדלשטיין סיכם בדיון שנערך הבוקר כי גם יישובים שצבעם כתום יוכלו לפתוח את הלימודים.

 

שר החינוך יואב גלנט, צילום: נמרוד גליקמן, שלו שלום שר החינוך יואב גלנט | צילום: נמרוד גליקמן, שלו שלום שר החינוך יואב גלנט, צילום: נמרוד גליקמן, שלו שלום

 

משרד הבריאות מסר כי הוא מבצע כעת חיתוך מעודכן למפת הרמזור, ורשימת היישובים המעודכנת תופץ בהקדם. עד כה, נזכיר, לימודים בכיתות בבתי ספר ובגנים התאפשרו ביישובים שמוגדרים ירוקים, צהובים וכתומים "גבוליים" - שבהם שיעור המתחסנים גבוה ושציון הרמזור שלהם נמוך מ-7.

 

עוד סוכם כי תלמידי י"א-י"ב יוכלו לשוב ללימודים, ללא מתווה קפסולות, במקרה ש-90% מתלמידי המוסד מחוסנים או מחלימים. במוסדות בהם מחוסנים או מחלימים 75% ויותר, יוכלו לפתוח את הלימודים בכיתות יא-י"ב תוך שימור מתווה הקפסולות.

לבחון את קיצור הבידוד לתלמידים

זמן קצר לפני ההודעה על הקלות נוספות לתלמידים, שר החינוך יואב גלנט ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס קראו בתום פגישה משותפת לפתוח מיום ראשון הקרוב את כל מוסדות החינוך בכל הערים והיישובים בישראל, ובהם האדומים. השניים ביקשו גם לבחון את קיצור הבידוד לתלמידים שנחשפו לחולה מאומת מ-10 ימים לחמישה ימים.

 

השניים מסרו כי הם קוראים לקיים את הלימודים בהתאם למתווה ההפעלה הקיים של מערכת החינוך, ולסגור מוסדות באופן דיפרנציאלי בהתאם לרמות תחלואה במוסדות חינוך – ולא על פי רמות התחלואה בעיר.

 

 

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, צילום: ענר גרין חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי | צילום: ענר גרין חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, צילום: ענר גרין

"מבצע החיסונים הלאומי שיזם והוביל ראש הממשלה מסייע לנו לצאת ראשונים בעולם מהקורונה ולחזור לשגרה", אמר גלנט. "בזכות הירידה המתמשכת בנתוני התחלואה – אנחנו סבורים כי חייבים להחזיר את כל התלמידים, מכל הגילאים ומכל הערים והיישובים, למוסדות החינוך כבר ביום א' הקרוב. חינוך ילדי ישראל ניצב בראש סדר העדיפויות הלאומי – ועל כן אני קורא היום להחזיר את כל התלמידות והתלמידים לשגרת למידה וחינוך בבתי הספר ובגני הילדים".

ביבס מסר: "הגיע הזמן לאפשר לתלמידי ישראל והוריהם לחזור לחיי שגרה. בשעה שהמשק חזר לתפקוד, לא יעלה על הדעת להמשיך ולהחזיק מאות אלפי תלמידים בריחוק לימודי וחברתי סגורים בבתיהם. צריך להחזיר את מערכת החינוך לפעילות מלאה בכל הרשויות בהתאם למתווים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות