אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מבקשת מביהמ"ש לדחות על הסף את תביעת ההגבלים בארה"ב צילום: ש

פייסבוק מבקשת מביהמ"ש לדחות על הסף את תביעת ההגבלים בארה"ב

החברה טוענת שהתובעים הכלליים ורגולטור הסחר "מתעלמים מהמציאות הדינמית שבה פועלת התעשייה", ולא הצליחו לבסס טענה לפגיעה במשתמשים; זוהי תגובה ראשונה של פייסבוק לתביעה שהוגשה בדצמבר. התובעים נדרשים להגיש תגובה עד לחודש אפריל

10.03.2021, 21:08 | חדשות חוץ

פייסבוק ביקשה מבית המשפט הפדרלי בארה"ב לדחות על הסף את תביעת ההגבלים שהגישה נגדרה רשות הסחר, ה-Federal Trade Commission, בשיתוף תובעי מדינה כלליים.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק טוענת שאין כל בסיס לטענת הרשויות לפיה הרשת החברתית פגעה בתחרות. לדבריה, התובעים "מתעלמים לחלוטין מהמציאות הדינמית, התחרותית מאוד, שבה פועלת התעשייה ושבמסגרתה מתנהלת פייסבוק".

בבקשה נוספת מציינת החברה כי המדינה "לא טענה ואינה יכולה לטעון שהתושבים שלה שילמו מחירים גבוהים יותר, שהפעילות נפגמה, או שכל קריטריון איכות אחר נפגע, כתוצאה מהפעולות של פייסבוק".

מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, צילום: בלומברג מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג | צילום: בלומברג מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, צילום: בלומברג

הבקשה של פייסבוק שהוגשה לבית המשפט בוושינגטון היא המהלך המשפטי הראשון שמבצעת החברה מאז הגשת התביעה בדצמבר האחרון, על ידי ה-FTC לצד 46 תובעים כלליים של מדינות שונות בארה"ב.

בתביעה נטען בין היתר שפייסבוק פעלה באופן לא חוקי לשימור מעמדה המונופולי על ידי קניית מתחרים או פעולות אחרות. התובעים טענו שפייסבוק העדיפה לרכוש חברות במקום להתמודד מולן בתחרות. התביעה מתמקדת בעיקר ברכישת אינסטגרם ופלטפורמת WhatsApp.

ה-FTC העניקה בעבר היתר לפייסבוק לבצע את אותן רכישות, אך עתה טוענת הרשות שעם הזמן הוכח כי היא השתמשה בעסקאות הללו לביצור מעמדה מונופולי.

המדינות טוענות שהמחסור במתחרות לפייסבוק מוביל לפגיעה בצרכנים, בין השאר באופן שמחליש את ההגנות על הפרטיות שלהם.

פייסבוק צריכה לעמוד בסף גבוה מאוד מבחינה משפטית על מנת שטענתה תתקבל כבר בשלב מוקדם זה, עוד לפני הכניסה למשפט. כך למשל היא תידרש להראות שגם אם הטענות העובדתיות על שוק הייחוס הרלוונטי הן נכונות, הן אינן מקימות טיעון משפטי נגד החברה. התובעים הכלליים וה-FTC יצטרכו להשיב על הבקשה עד לחודש אפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות