אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמריצים ב-1.9 טריליון דולר: בית הנבחרים אישר סופית את תוכנית הסיוע של ביידן צילום: אי פי איי

תמריצים ב-1.9 טריליון דולר: בית הנבחרים אישר סופית את תוכנית הסיוע של ביידן

תוכנית הסיוע של הנשיא היא מהגדולות שידע המשק האמריקאי וכוללת תשלומי אבטלה, מימון תוכנית החיסונים והעברת 1,400 דולר לרוב האמריקאים. בבית הלבן מקווים שכבר ביום שישי יחתום ביידן על החוק המסדיר אותה

10.03.2021, 21:57 | חדשות חוץ
בתום הליך חקיקתי מייגע בקונגרס, בית הנבחרים אישר סופית את תוכנית החילוץ החדשה של הנשיא ג'ו ביידן, בסכום של 1.9 טריליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

השלב האחרון, חתימת הנשיא על החוק המסדיר את התוכנית, יתבצע בימים הקרובים. בבית הלבן מכוונים ושואפים שביידן יחתום על התוכנית כבר ביום שישי. מבחינת ביידן מדובר לא רק בהישג חשוב, שיסייע לו, לצד פרויקט החיסונים, להילחם במגיפה, אלא למעשה גם בהליך החקיקה המשמעותי הראשון שיוצא לפועל בקדנציה שלו.

ההצעה עברה ברוב של 220 תומכים מול 211 מתנגדים - בחלוקה לפי הרוב הדמוקרטי התומך בנשיא למיעוט הרפובליקני. למחנה המתנגדים הצטרף חבר אחד, ג'רן גולדן (Jared Golden) ממיין. הרפובליקנים טענו שהכלכלה האמריקאית נמצאת כבר בתהליך התאוששות ובשל כך אין צורך בהוצאת הענק הנוספת.

הקונגרס בוושינגטון הבירה, צילום: גטי הקונגרס בוושינגטון הבירה | צילום: גטי הקונגרס בוושינגטון הבירה, צילום: גטי

ההליך החקיקתי החל עם אישור התוכנית בפעם הראשונה בבית הנבחרים ב-27 בפברואר, ומשם עבר החוק לדיון בסנאט. ב-6 במרץ בחר הסנאט לאשר גם הוא את התוכנית, ברוב של 50 סנאטורים מול 49. השלב הנדרש האחרון לפי הסדרי החקיקה בארה"ב הוא אישור נוסף של בית הנבחרים – זה כאמור ניתן היום – והעברת החוק לחתימת הנשיא.

חבילת החילוץ, מהגדולות ביותר שידעה ארה"ב, כוללת שורה של סעיפים בתחומים שונים, כולל תשלומי אבטלה, מימון תוכנית החיסונים (ייצור והפצה), סיוע למדינות, וכיוצ"ב

אחד החלקים היותר משמעותיים ומדוברים בתוכנית כולל העברת תשלום ישיר של 1,400 דולר לרוב האמריקאים. התשלום יועבר לפי סדר בהתאם למשכורת השנתית, ממקבלי השכר הנמוך לגבוה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות