אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל הפכה למעצמת חיסונים; איך נוכל להרוויח מזה?

מנועי הכסף

ישראל הפכה למעצמת חיסונים; איך נוכל להרוויח מזה?

פודקאסט מנועי הכסף, פרק 143 - פתיחת המשק והתחסנות האוכלוסיה מעניקה לישראל יתרון עצום על שאר העולם בתחום הבריאותי. מה צריך לקרות כדי שהיתרון יתורגם גם לצד הכלכלי

11.03.2021, 18:00 | שי סלינס
אין צורך להיות כלכלנים, מומחי רפואה או בכירים בפד כדי להבין שהכלכלה העולמית מתאוששת בקצב מהיר. עד כדי כך מהיר שלפי ההערכות העדכניות של ה-OECD, התוצר בעולם יקפוץ השנה בקצב של 5.6%, שיפור דרמטי לעומת התחזית הקודמת מדצמבר האחרון אז דובר על צמיחה של 4.2% בלבד.

ובתוך כל האופטימיות העולמית יש את ישראל. וגם במקרה זה - אין גם צורך להסתובב ברחובות פריז, לונדון או ניו יורק כדי להבין שפה בארץ - בתל אביב, בפתח תקווה ובבאר שבע - בניגוד כמעט לכל מקום אחר בעולם - הרחוב חזר לשגרה כמעט מלאה. ושגרה מלאה זה צמיחה, תעסוקה ועסקים חדשים.

אבל פתיחת המשק אינה מספיקה. יש תחומים רבים שצריכים התערבות חיצונית ותוכנית מסודרת לשנים הקרובות כדי לוודא שהצמיחה תפרה את כל שכבות האוכלוסיה.

השאלה היא מה עושים. ארה"ב למשל, הבינה שלהעביר תוכנית עצומה של 1.9 טריליון דולר זה נחמד אבל לא מספיק - יש צורך בתוכנית השקעות ארוכת טווח. ומה אצלנו? יש בחירות והתחלה של תוכנית השקעות שהגיחה לאוויר אי שם בין הסגר השני לשלישי.  

ועל כך ועל דברים נוספים דיברנו היום בפרק ה-143 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד.

 

ישראל הפכה למעצמת חיסונים; איך נוכל להרוויח מזה?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןישראל הפכה למעצמת חיסונים; איך נוכל להרוויח מזה?

תל אביב, השבוע, צילום: איי אף פי תל אביב, השבוע | צילום: איי אף פי תל אביב, השבוע, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות