אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחשבת מסלול מחדש? טסלה כבר מעלה את המחירים בישראל צילום: בלומברג

מחשבת מסלול מחדש? טסלה כבר מעלה את המחירים בישראל

באופן חריג, כחודש מחדירת מותג טסלה ישראל הודיעה החברה כי מחירה של טסלה 3 יעלה בכ-5,000 שקל וגם שאר הדגמים יתייקרו, אפילו עד לרמה של 60 אלף שקל. עליית המחירים עשויה להצביע על שינוי במדיניות האגרסיבית שהנהיגה היבואנית

11.03.2021, 13:35 | תומר הדר

זה היה צפוי: כחודש בלבד ממועד חדירת טסלה לישראל, היבואנית מעלה מחירים. יש לציין כי העלאת מחירים בענף הרכב - ועוד במהלך חדירה של מותג חדש לישראל - נחשבת חריגה למדי ועשויה להצביע על חישוב מסלול מחדש של טסלה ישראל בכל הקשור במדיניות האגרסיבית שהנהיגה היבואנית.

קראו עוד בכלכליסט

ממחירון טסלה החדש אשר פורסם בלילה עולה כי בחברה העלו את מחירה של טסלה 3 הבסיסית בשיעור של כ-5,000 שקל.

טסלה מודל S. עוד 20 עד 40 אלף שקל טסלה מודל S. עוד 20 עד 40 אלף שקל טסלה מודל S. עוד 20 עד 40 אלף שקל

מחירה של הגרסה הבכירה של ה-3 התייקר מ-220 אלף שקל ל-225 אלף שקל  - ואולם מחירים אלה הם מחירים "יבשים", כלומר אינם כוללים מסים. כלומר בפועל המחיר עולה בשיעור של כ-6,000 שקל עד 10,000 שקל - וזאת במקרה של טסלה 3.

במקרה של טסלה מודל S - מחיר גרסת ה-LONG RANGE עלה מ-320 אלף שקל ל-340 אלף שקל. גם כאן יש להדגיש כי זהו מחיר ללא מס. כלומר ההתייקרות האמיתית עשויה להגיע עד כ-30 אלף שקל. במקרה של גרסת ה-PLAID של הטסלה מודל S, מדובר כבר בהתייקרות הרבה יותר משמעותית: מ-450 אלף שקל עבור המודל S PLAID ל-490 אלף שקל - כלומר ההתייקרות בפועל תהיה אף גבוהה יותר ועלולה להגיע עד 60 אלף שקל תוספת מחיר.

עליית מחירי טסלה עשויה לנבוע משלל סיבות, החל בצפי לזינוק עתידי של שער הדולר וכלה גם ב"התעניינות מחודשת" של טסלה בשוק הרכב הישראלי, לאחר שהיצרנית מבינה כי מדובר בשוק עם פוטנציאל גבוה. בפועל ראשונות המכוניות צפויות להימסר ללקוחות לקראת השבוע הבא לאחר הגעת המשלוח הראשון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות