אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מת ממציא הקסטות לו אוטנס צילום: שאטרסטוק

מת ממציא הקסטות לו אוטנס

המהנדס ההולנדי שעבד בפיליפס הלך לעולמו בגיל 94. מאז שהמציא אותן, 100 מיליארד קסטות נמכרו בעולם ושינו את הדרך שבה אנשים הקשיבו למוזיקה. אוטנס היה מעורב גם בפיתוח הדיסק

11.03.2021, 14:22 | חדשות חוץ

לו אוטנס, המהנדס ההולנדי שנחשב לממציא הקסטות (קלטות השמע), מת בגיל 94. מאז הושקה ההמצאה נמכרו ברחבי העולם כ-100 מיליארד קסטות.

קראו עוד בכלכליסט

המצאתו של אוטנס עזרה לשנות את הדרך שבה אנשים הקשיבו למוזיקה, ועל אף ההתקדמויות הטכנולוגיות בשנים האחרונות נרשמה עדנה מחודשת לקסטות. על פי הנתונים בבריטניה, במחצית הראשונה של 2020 זינקו מכירות הקסטות ב-103% לעומת התקופה המקבילה שנה קודם לכן. בארה"ב, המכירות עלו ב-2018 ב-23% לעומת שנה קודם לכן, כך לפי חברת נילסן.

ב-1963 הוצגה הקסטה לראשונה בברלין

 

לפי הודעת המשפחה, אוטנס מת בסוף השבוע בעיר ילדותו Duizel. ב-1960 הוא מונה לראש חטיבת פיתוח המוצר של פיליפס, ובמסגרת התפקיד פיתח ביחד עם הצוות שלו את הקסטות המפורסמות.

ב-1963 הקסטה הוצגה ביריד הרדיו והאלקטרוניקה בברלין, וזמן קצר לאחר מכן ההמצאה הפכה להצלחה בינלאומית. הוא סיפר בזמנו כי המטרה שלו הייתה לייצר קסטה שאפשר להכניס לכיס של מעיל. "קסטת השמע נוצרה מתוך תסכול על הטייפ רקורדר המסורבל", אמר ב-2011.

לו אוטנס ממציא הקסטות, צילום: שאטרסטוק לו אוטנס ממציא הקסטות | צילום: שאטרסטוק לו אוטנס ממציא הקסטות, צילום: שאטרסטוק

"חשבתי שזו תהיה הצלחה, אבל לא העליתי בדעתי שזו תהיה מהפכה של ממש", הוסיף. אוטנס השיג עסקה עם פיליפס וסוני לרשום פטנט על ההמצאה שלו כדי למנוע העתקה מצד חברות אחרות. הוא גם היה מעורב בפיתוח של הדיסקים – מעל 200 מיליארד דיסקים נמכרו עד כה ברחבי העולם.

הוא פרש ב-1986, וסיפר שהחרטה הגדולה ביותר שלו בקריירה היא שסוני ולא פיליפס הם שיצרו את הווקמן, להשמעת קסטות בהליכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות