אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"חקיקה היסטורית": ביידן חתם על תוכנית הסיוע בסך 1.9 טריליון דולר צילום: גטי

"חקיקה היסטורית": ביידן חתם על תוכנית הסיוע בסך 1.9 טריליון דולר

לאחר מאבק בקונגרס, רושם נשיא ארה"ב ניצחון; התשלומים הישירים בסך 1,400 דולר לאזרחים צפויים להתחיל להגיע בסוף השבוע; הנוסח הסופי של התוכנית אינו כולל את ההצעה להגדיל את שכר המינימום

11.03.2021, 22:00 | חדשות חוץ

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חתם היום (ה') על אישור הצעת תוכנית הסיוע בסך 1.9 טריליון דולר למשק האמריקאי בעקבות פגעי הקורונה. התוכנית, הכוללת תשלום ישיר של 1,400 דולר לאזרחים, התקבלה לאחר מאבק ממושך בקונגרס, והיא הניצחון החקיקתי הראשון של הנשיא.

מהבית הלבן נמסר כי התשלומים יחלו להגיע לתושבים בסוף השבוע הנוכחי.

קראו עוד בכלכליסט

הנשיא מסר כי "החקיקה ההיסטורית הזאת נוגעת לבנייה מחדש את עמוד השדרה של ארצנו. היא נותנת לאנשי האומה הזאת, האנשים העובדים, אנשי מעמד הביניים, האנשים שבנו את המדינה הזאת, סיכוי במלחמה".

הנשיא ביידן, צילום: גטי הנשיא ביידן | צילום: גטי הנשיא ביידן, צילום: גטי

אתמול אישר בית הנבחרים את הצעת החוק ברוב של 220 תומכים מול 211 מתנגדים. כל החברים הדמוקרטים, פרט לג'ארד גולדן, תמכו, וכל הריפובליקנים התנגדו.

יו"רית בית הנבחרים, ננסי פלוסי, שיבחה את אישור החוק, ואילו מנהיג המיעוט, קווין מק'ארתי, מתח עליו ביקורת ואמר כי "הדמוקרטים נטשו כל יומרה להציג אחדות". הוא ציין כי כלל ההוצאות על סיוע כלכלי בעת הקורונה עומדות כבר על 5.5 טריליון דולר - הוצאה של כ-5,000 דולר לכל אזרח.

התוכנית כוללת גם הארכה של דמי אבטלה פדרליים וסיוע בסך 350 מיליארד דולר לממשלות המדינות בארה"ב ולשלטון המקומי. היא אינה כוללת בנוסח הסופי שלה את ההצעה להגדיל את שכר המינימום.  

לפי מרקטווץ', ממשל ביידן יפעל לקדם את התוכנית בדעת הקהל כדי להימנע ממה שנתפש שם כטעות קשה של ממשל אובמה שלא הבליט את הישגי תוכנית התמריצים ב-2009.

ביידן אמר אתמול שארה"ב תרכוש עוד 100 מיליון מנות של החיסון מתוצרת ג'ונסון אנד ג'ונסון, ואם ייווצר עודף - תחלוק אותו עם שאר העולם. ארה"ב גם תעביר 4 מיליארד דולר לתוכנית בינלאומית לחיסונים במדינות העניות.

לפי משאל כלכלנים שנערך על ידי וול סטריט ג'ורנל, הם מצפים שהתוכנית תסייע להעלות את התמ"ג האמריקאי השנה ב-6%. מדד המחירים צפוי לעלות ב-2.48%, והיקף תוספת המשרות - ב-514 אלף בממוצע מדי חודש בארבעת הרבעונים הבאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות