אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גראב נוסעת להנפקה בארה"ב בשווי של 40 מיליארד דולר צילום: Grab

גראב נוסעת להנפקה בארה"ב בשווי של 40 מיליארד דולר

ענקית שיתוף הנסיעות הסינגפורית בוחנת הנפקה באמצעות עסקת ספאק בארה"ב. גראב צפויה לגייס כ-4 מיליארד דולר ממשקיעים פרטיים. החברה הפכה לאחת האפליקציות הבולטות בדרום מזרח אסיה, לאחר שהתרחבה לתחום המשלוחים והחלה לספק שירותים פיננסיים

12.03.2021, 10:51 | חדשות חוץ

חברת גראב (Grab) הסינגפורית בוחנת אפשרות להנפקה באמצעות עסקת ספאק (SPAC) שעשויה להעריך את שווי החברה בארבעים מיליארד דולר. כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

גראב שבסיסה בסינגפור החלה כאפליקציית שיתוף נסיעות, והיא אחת מחברות הטכנולוגיה המוכרות ביותר בדרום מזרח אסיה.

גראב הרחיבה את שירותיה והפכה לאחד מהסופר אפליקציות הבולטות בדרום מזרח אסיה, לאחר שהתרחבה גם לתחום המשלוחים ממסעדות ומרכולים, והחלה לספק שירותים פיננסיים.  

גראב. צמיחה בקורונה, צילום: בלומברג גראב. צמיחה בקורונה | צילום: בלומברג גראב. צמיחה בקורונה, צילום: בלומברג

 חברות ספאק הן חברות ציבוריות ריקות מתוכן המוקמות על ידי יזם לצורך מיזוג עם חברות קיימות. הן מבצעות הנפקה רגילה עוד לפני שהן מוצאות חברות שירצו להתמזג עמן, ומגייסות הון תוך הבטחה למצוא את החברה המתאימה להתמזג עמה. הפופולריות של חברות ספאק  עלתה בשנים האחרונות, והן נחשבות כדרך מהירה להפוך חברה לציבורית ועם פחות פיקוח.

הצדדים עשויים להודיע על עסקה כבר בשבועות הקרובים מתוך מטרה להנפיק את החברה בארה"ב. גראב צפויה לגייס בין שלושה לארבעה מיליארד דולר ממשקיעים פרטיים, על פי הדיווח.

את גראב מגבים בין היתר הקונגלומרט היפני סופטבנק וטויוטה, והיא הוערכה לאחרונה בשווי של כ-15 מיליארד דולר. מאז הקמת החברה ב-2012, היא הפכה לחברת שיתוף הנסיעות הבולטת ביותר בדרום מזרח אסיה.

גראב קנתה את פעילותה של אובר באזור ב-2018, בעסקה שהותירה את ענקית שיתוף הנסיעות האמריקנית עם מניות בחברה הסינגפורית. העסקה העלתה חששות למונופול בקרב רגולטורים, שקנסו את שתי החברות ביותר מ-4.8 מיליון דולר כל אחת. 

גראב ויריבתה האינדונזית Gojek שקלו מיזוג עד לאחרונה. אך כעת נראה שגוג'ק מעוניינת במיזוג עם חברת המסחר האלקטרוני האינדונזית טוקופדיה, לקראת הנפקה שלה שמתוכננת בג'קרטה ובארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות