אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לונדון תנסה להפיק אנרגיה מזרימת המים בנהר התמזה צילום: גטי אימג'ס

לונדון תנסה להפיק אנרגיה מזרימת המים בנהר התמזה

בירת אנגליה נתנה אור ירוק לסדרת ניסויים בהפקת אנרגיה מהגאות בנהר החוצה את העיר. המטרה: האנרגיה שתופק תשמש את כלי השיט הרבים שעוברים בנהר, וכך תופחת פליטת הפחמן הקשורה בשימוש בו

12.03.2021, 13:16 | חדשות חוץ

רשות הנמלים של לונדון (PLA) נתנה אור ירוק לסדרת ניסויים בהפקת אנרגיה מתנועת המים בנהר התמזה, במהלך שעשוי להוביל להפחתת פליטות הפחמן הקשורות בנהר.

קראו עוד בכלכליסט

האזור שבו ייערכו הניסויים נמצא על חלק הנהר שבין תמזאנד ו-וולוויץ', בדרום מזרח לונדון, קטע שבו עוברות אניות משא, ספינות קרוזים וכלי שיט נוספים. מרשות הנמלים בלונדון נמסר שהרעיון הוא "לעודד שימוש במיקרוגנרציה" (תחנות כוח זעירות), ושהאתר החדש יאפשר למהנדסים ומדענים לבצע ניסויים מוקטנים ובגודל אמיתי עם המערכות שלהם.

בהודעה שפורסמה השבוע אמרה טניה פרי, האחראית על תחום הסביבה בארגון, שהמחקר הראה שהנהר "יכול לספק כוח חשמלי למפעילי כלי שיט ומזחים". פרי הסבירה שלמרות שטכנולוגיית טורבינות גאות כנראה אינה אפשרות סבירה בנהר עקב צפיפותו, אתר הניסוי ייתן למפתחים את "ההזדמנות לבחון את הטכנולוגיות החדשות שלהם על נהר התמזה". הארגון אמר שהוא ישתמש במידע שייאסף בניסויים לטובת "החלטות השקעה עתידיות".

נהר התמזה, צילום: גטי אימג נהר התמזה | צילום: גטי אימג'ס נהר התמזה, צילום: גטי אימג

לונדון אינה העיר הגדולה היחידה שמעוניינת לאמוד את האפשרות של הפקת אנרגיה מגאות. הנהר המזרחי בניו יורק הוא ביתו של פרויקט אנרגיית הגאות ע"ש רוזבלט של חברת Verdant Power, הנמצא בפיתוח מאז 2002. באוקטובר 2020 צעדה היוזמה צעד נוסף קדימה לאחר שמערך אנרגיית גאות שמכיל שלוש טורבינות הותקן במקום.

עם זאת, למרות העניין הגדל בטכנולוגיות אלה, יש להן עדיין נוכחות דלה בתחום הפקת האנרגיה הנקייה. מידע עדכני של ארגון Ocean Energy Europe מראה שרק 260 קילוואט שמקורם באנרגיית גאות נוספו באירופה בשנה שעברה, והותקנו בה מתקנים להפקת 200 קילוואט נוספים בלבד. לשם השוואה, ב-2020 הותקנו באירופה מתקנים להפקת 14.7 גיגה-וואט של אנרגיית רוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות