אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירדן: 12 חולי קורונה מתו בשל מחסור בחמצן, שר הבריאות התפטר צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

ירדן: 12 חולי קורונה מתו בשל מחסור בחמצן, שר הבריאות התפטר

מקרי המוות אירעו בבית חולים ליד הבירה עמאן; גם הודו בודקת את תופעות הלוואי של חיסון אסטרזניקה לאחר הדיווחים מרחבי העולם על היווצרות קרישי דם באנשים בריאים; ציון דרך בארה"ב: נחצה רף 100 מיליון החיסונים, ועד סוף החודש הבא צפוי המספר הכולל של החיסונים שיינתנו לעמוד על כ-150 מיליון; הקורונה בהולנד: מספר הנדבקים ביממה - הגבוה ביותר זה כחודשיים

13.03.2021, 18:05 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

18:00 - הקורונה בהולנד: מספר הנדבקים ביממה - הגבוה ביותר זה כחודשיים

 

ביממה האחרונה אובחנו בהולנד 6,396 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. זהו הנתון היומי הגבוה ביותר מאז אמצע ינואר. זאת לאחר שבשבועות האחרונים היה מספר הנדבקים היומי יציב. רשויות הבריאות במדינה מעריכות כי במדינה צפוי גל שלישי של תחלואה, בעקבות התפשטות המוטציות החדשות של הנגיף.

 

15:35 - ירדן: 12 חולי קורונה מתו בשל מחסור בחמצן למכונות הנשמה

12 חולי קורונה שאושפזו בבית חולים ליד בירת ירדן, עמאן, מתו כתוצאה ממחסור בחמצן למכונות הנשמה. דובר ממשלת ירדן הודיע כי תיפתח חקירה בנושא. שר הבריאות נדיר עובידאת הגיש את התפטרותו בעקבות המקרה ואמר כי הוא לוקח עליו אחריות מלאה.

מפגינים מחוץ לבית החולים, צילום: איי אף פי מפגינים מחוץ לבית החולים | צילום: איי אף פי מפגינים מחוץ לבית החולים, צילום: איי אף פי

 

14:20 - בדיקה בהודו לתופעות הלוואי של החיסון של אסטרזניקה

הודו תתחיל לבדוק את תופעות הלוואי של החיסון שפיתחו אסטרזניקה ביחד עם אוניברסיטת אוקספורד נגד הקורונה, זאת לאחר שמספר מדינות הפסיקו את השימוש בחיסון בשל חשש שהוא גורם להיווצרות קרישי דם באנשים בריאים. בארגון הבריאות העולמי (WHO) טענו אמנם שאין סיבה להפסיק את השימוש בחיסון, אך דנמרק, נורבגיה ואיסלנד השעו את השימוש כאמצעי זהירות. בהודו חילקו עד כה 28 מיליון מנות של חיסונים, כשמרביתם הם החיסונים שפיתחה אסטרזנקיה ומיוצרים במכון סרום בהודו. 2 מיליון אנשים חוסנו בהודו ביום שישי בלבד. "נעדכן אם נמצא משהו מעורר דאגה", מסר חבר בכוח המשימה ההודי למלחמה בקורונה.

12:05 - בדיקות קורונה מהירות לעובדים בבריטניה

שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק אמר שיותר מ-48 אלף עסקים נרשמו לתוכנית המציעה בדיקות קורונה מהירות לעובדים, מהלך שלדבריו יהווה "צעד עצום קדימה" בהחזרת העסקים "לעמוד על הרגליים". לפי הממשלה, ביצוע בדיקות קורונה מהירות באופן שגרתי הוא המפתח למניעת התפרצויות במקומות העבודה, ולכן הבדיקות זמינות כעת לכל סוגי העסקים. עם זאת, בינואר נחשף כי הממשלה הוציאה 800 מיליון פאונד על בדיקות שניסוי פיילוט חשף כי העניקו תוצאות שגויות ב-60% מהמקרים.

מט הנקוק, צילום: רויטרס מט הנקוק | צילום: רויטרס מט הנקוק, צילום: רויטרס

11:00 - הקורונה בגרמניה: יותר מ-12 אלף נדבקים אובחנו ביממה האחרונה

הרשויות בגרמניה עדכנו כי יותר מ-12 אלף נדבקים מאומתים לנגיף הקורונה אובחנו ביממה האחרונה. החל מאמצע השבוע ניכרת מגמת עלייה בתחלואה במדינה. כמו כן, 290 בני אדם מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. מפרוץ המגפה נדבקו במדינה יותר מ-2.5 מיליון בני אדם ומתו 73,301 בני אדם.

09:40 - ציון דרך בארה"ב: נחצה רף 100 מיליון החיסונים

ארה"ב רשמה אתמול  ציון דרך חשוב במאבק במגפת הקורונה, עם חציית רף 100 מיליון המנות שהוזרקו לזרועותיהם של האמריקאים. 65.9 מיליון בני אדם קיבלו לפחות מנה אחת של החיסון, בעוד 35 מיליון אמריקאים כבר חוסנו בשתי המנות – מספר שמהווה כ-10.5% מאוכלוסיית ארה"ב שמונה 331 מיליון בני אדם. נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, שהציב לעצמו את יעד 100 מיליון החיסונים ל-100 הימים הראשונים שלו כנשיא, צפוי לרשום ב-100 הימים הראשונים שלו ציון דרך משמעותי יותר – כ-150 מיליון חיסונים עד 30 באפריל. ביידן אמר שלשום שיהיו מספיק חיסונים לכלל האוכלוסייה הבוגרת בארה"ב שמונה 258 מיליון איש עד מאי.

 

הנשיא ביידן, צילום: רויטרס הנשיא ביידן | צילום: רויטרס הנשיא ביידן, צילום: רויטרס

מהנתונים שפרסמו המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב עולה כי 61% מאוכלוסיית בני ה-65 ומעלה בארה"ב כבר קיבלו לפחות מנת חיסון אחת. בארה"ב, נזכיר, אושר מתן שלושה חיסונים של שלוש חברות שונות: פייזר, מודרנה וג'ונסון אנד ג'ונסון – החיסון היחיד שניתן במנה אחת בלבד כרגע. 50 מיליון חיסונים של פייזר ניתנו בארה"ב עד כה, 49 מיליון של מודרנה ועוד כ-900 אלף של ג'ונסון אנד ג'ונסון.

09:05 - מקרה ראשון של הידבקות בווריאנט הברזילאי לקורונה אותר בפיליפינים

הרשויות בפיליפינים דיווחו כי איבחנו את מקרה ההידבקות הראשון בווריאנט הברזילאי של נגיף הקורונה. תושב הפיליפינים שחזר מהמדינה הדרום אמריקאית נמצא חיובי לזן הנגיף. עד כה אובחנו במדינה, שבה שיעור התמותה מהנגיף השני הגבוה ביותר באסיה, 59 מקרים של הווריאנט הבריטי של הנגיף ועוד 32 מקרים של הדרום אפריקני.

08:20 - איטליה מטילה סגר על רומא ומילאנו

איטליה החליטה אמש להטיל סגר חדש על הבירה רומא ועל המרכז הכלכלי שלה מילאנו בשל התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה. הסגר, שיוטל בין היתר על המחוזות לומברדיה ולאציו, ייכנס לתוקף ביום שני ויצטרף לסגר שכבר הוטל על שני מחוזות אחרים. המשמעות: רוב אוכלוסיית איטליה חוזרת בשבוע הבא לחיים תחת הגבלות משמעותיות. לאחרונה נרשם זינוק בתחלואה במדינה בגלל הווריאנט הבריטי, שנחשב למידבק הרבה יותר מהזן המקורי של הנגיף. מניין הנדבקים היומי עמד ביממה האחרונה על 26,824 - לעומת 25,673 ביממה הקודמת. בשבוע שעבר הגיע מספר הנדבקים באיטליה ליותר מ-3 מיליון.

בתוך כך, אזרחי בריטניה בגילאי 40 ומעלה יוכלו להתחיל להתחסן עד הפסחא שיחול ב-4 באפריל. כך דיווח ה"טלגרף" הבריטי, שציטט גורם בכיר בממשלת בריטניה. אזרחים בריטים בני יותר מ-50 צפויים להתחיל להתחסן במדינה כבר בשבוע הבא, כשלושה שבועות לפני היעד שהציבה הממשלה. דוברת מטעם משרד הבריאות הבריטי דחתה את הדיווח. "כבר קבענו את לוחות הזמנים לתוכנית החיסונים שלנו, ואין בכך כל שינוי", היא טענה.

ובצד השני של העולם: הרשויות בדרום קוריאה הודיעו כי ביממה האחרונה נרשם שיא חדש בן שלושה שבועות במספר החיוביים לקורונה. על-פי הנתונים, 490 חיוביים אובחנו ביממה האחרונה. מפרוץ המגפה אובחנו בדרום קוריאה 95,176 חיוביים לקורונה, ו-1,667 מתו מסיבוכי הנגיף.

רופאה שטיפלה בשני חיוביים לקורונה שחזרו מחו"ל לאוסטרליה נמצאה חיובית לנגיף. כך מסרו הרשויות במדינה, שציינו שמדובר בהדבקה המקומית הראשונה זה יותר משבועיים. שני החיוביים נשאו את הווריאנט הבריטי. נמסר כי הרופאה, שפיתחה סימפטומים, באה במגע עם מטופלים נוספים - ועל כן נפתחה חקירה אפידמיולוגית כדי לזהות את האנשים שבאו עמה במגע. לפי שעה לא ברור בדיוק בכמה מטופלים מדובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות