אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק הדיגיטלי של אמנון שעשוע מתחיל בפיילוט צילום: יונתן הפנר

הבנק הדיגיטלי של אמנון שעשוע מתחיל בפיילוט

הפיילוט יכלול כמה מאות משתתפים, יורחב באלף איש נוספים במהלך הרבעון השלישי, וייפתח לציבור הרחב לקראת סוף השנה. הוא יכלול בשלב זה שירותי בנקאות בסיסיים, ובהמשך מתוכננת פעילות גם בתחום ני"ע

14.03.2021, 10:05 | עירית אבישר

הבנק הדיגיטלי שבשליטת פרופ' אמנון שעשוע הודיע היום (א') כי הוא מתחיל בפיילוט לפעילות הבנק. זו הפעם הראשונה זה 43 שנים שמוקם בנק חדש בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

נזכיר כי לפני 3 שנים החליט מריוס נכט להקים בנק דיגיטלי, אבל בחודש מאי אשתקד הוא פרש מהמיזם, ושעשוע הפך לבעל השליטה המרכזי והתחייב להזרים בסך הכל 60 מיליון דולר כהון עצמי של הבנק.

לבנק הדיגיטלי יש כבר רשיון בנקאי מבנק ישראל, יש בו כיום 140 עובדים, הוא חתם על הסכם להנפקת כרטיסי אשראי עם חברת ישראכרט והצטרף כחבר בורסה בבורסה לני"ע, לקראת פעילות שהוא מתכוון להשיק בתחום שוק ההון.

פרופ פרופ' אמנון שעשוע פרופ

הפיילוט יכלול כמה מאות משתתפים, יורחב באלף איש נוספים במהלך הרבעון השלישי, וייפתח לציבור הרחב לקראת סוף השנה. בשלב הזה כולל הפיילוט את כל שירותי הבנקאות הבסיסיים, ובהמשך מתוכננת השקה גם של פעילות בתחום ני"ע.

בבנק הדיגיטלי אומרים כי הערך המוסף שהם מביאים הוא בתחום הטכנולוגיה המבוססת על בינה מלאכותית, על רקע הרקורד של שעשוע בתחום עם מיזמים אחרים שלו ובראשם מובילאיי בתחום הרכב, ואורקם - המספקת פתרונות לכבדי ראייה.

מימין: שוקי אורן יו"ר הבנק הדיגיטלי וגל בר דעה מנכ"ל הבנק , צילום: ינאי יחיאל, יונתן הפנר מימין: שוקי אורן יו"ר הבנק הדיגיטלי וגל בר דעה מנכ"ל הבנק | צילום: ינאי יחיאל, יונתן הפנר מימין: שוקי אורן יו"ר הבנק הדיגיטלי וגל בר דעה מנכ"ל הבנק , צילום: ינאי יחיאל, יונתן הפנר

"מהפיכת הבינה המלאכותית כבר כאן, ועכשיו היא מגיעה לבנקאות. המערכת הבנקאית צמאה לחדשנות ותחרות אחרי שקפאה על השמרים שנים רבות. בנינו טכנולוגיה פורצת דרך במטרה להטמיע אותה גם בשוק הגלובלי", מסר שעשוע.

לבנק הדיגיטלי מצפה אתגר: על אף האווירה השלילית כנגד הבנקים, אחוזי המעבר בין הבנקים נמוכים למדי ומוערכים ב-4% בשנה. מערכת לניוד חשבונות בין בנקים שאמורה להיות מושקת בספטמבר עשויה אולי להגדיל את אחוזי המעבר.

כיום יש כבר בנק דיגיטלי - פפר של בנק לאומי. בלאומי מציינים כי פפר הוא הצלחה גדולה, אם כי במערכת הבנקאית מציינים כי הם לא מרגישים שפפר גרם לזעזוע כלשהו בנתחי השוק. בבנק הדיגיטלי מדגישים כי על אף שיש היום בנק דיגיטלי בדמות פפר, הם בכל זאת מביאים בשורה משום שאינם שייכים לאף אחת מקבוצות הבנקאות המסורתיות, וכן מביאים בשורה בתחום הטכנולוגיה והחדשנות.

לדברי הבנק הדיגיטלי המנכ"ל גל בר דעה, "נטפליקס הרגה את בלוקבסטר, ספוטיפיי שיבשה את ענף המוסיקה וטסלה השאירה אבק לפורד ומיצובישי. ענף הבנקאות הוא בין הענפים הבודדים שלא עבר מהפכה. מותגים גדולים וותיקים שולטים בשוק עם מעט מדי תחרות ומציעים בדיוק את אותם המוצרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות