אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

123123

1כסאות מוסיקליים , מציאות רבודה ומפגשי תרפיה - מגמות בעולם העבודה החדש 2021 שחזור

עולם העבודה החדש מעסיק את כולנו. על פי מחקר שנעשה באוניברסיטת אוקספורד 45% מכלל המשרות המוצעות בשוק ייעלמו בעשור הקרוב. מהן המגמות ב-2021, מהם התפקידים החדשים שהעולם החדש מציע אילו מקצועות ללמוד, וכיצד המעסיקים מאמצים את השינויים?

03.11.2021, 14:30 | QA, ליאור

מוגש מטעם DUN'S 100

עולם העבודה החדש מעסיק את כולנו. על פי מחקר שנעשה באוניברסיטת אוקספורד 45% מכלל המשרות המוצעות בשוק ייעלמו בעשור הקרוב. מהן המגמות ב-2021, מהם התפקידים החדשים שהעולם החדש מציע אילו מקצועות ללמוד, וכיצד המעסיקים מאמצים את השינויים?

קראו עוד בכלכליסט:






בואו נדבר על זה

מחקרים מראים שעובדים שמחים ורגועים, מניבים תפוקות עבודה גבוהות יותר. בסקר השנתי של ארגון המחקר למשאב האנושי ולפיתוח העובדים העולמי (CIPD), נמצא כי 89% מהארגונים שהכניסו תוכניות רווחה והשקיעו ב wellbeing של העובדים, חוו שיפור בתפוקות וצמיחה, כמו גם ירידה משמעותית בימי המחלה, צמצום העזיבה, העלאה במורל וחיזוק מיתוג המעסיק. מעבר ללחצים וקשיי העבודה הרגילים כמו עומס, עמידה בדד ליינים, יחסים בינאישיים והאיזון בין הקריירה לחיים, הקורונה הכניסה אתגרים חדשים ואי וודאות לחיינו. המעסיקים השכילו להבין זאת והשקיעו בנושא ה- Wellbeing של עובדיהם ובהעלאת המודעות לנושא. אם בהכשרת המנהלים לזהות מצבי מתח וחרדה בקרב העובדים, במימון פגישות עם פסיכולוגים, ואם בשימוש וברכישת רישיונות של אפליקציות Wellness של מדיטציה, תזונה נכונה, תרפיה, פיטנס וכו' כמו:Calm, Talkspace ו-Virgin Pulse.


***QA לא לגעת***, ***QA לא לגעת*** ***QA לא לגעת*** | ***QA לא לגעת*** ***QA לא לגעת***, ***QA לא לגעת***



מציאות רבודה ומדומה

זום הוא ללא ספק אמצעי התקשורת הפופולרי ביותר והמלך הבילתי מעורער של 2020. אם בחודש דצמבר 2019 נערכו בזום 10 מיליון פגישות יומיות, באפריל 2020, הגיע המספר לכדי 300 מיליון פגישות ביום. בין המשתמשים החדשים נמנים מוסדות החינוך ברחבי העולם, בניהם ישראל. ב-2021 השימוש באמצעי התקשורת הטכנולוגיים, יעלה מדרגה. חברות ייעזרו באמצעים טכנולגיים מתקדמים לטובת גישור על הריחוק הפיסי כמו טכנולוגיות מציאות מדומה. לשירות העובדים תעמודנה תוכנות הדמייה של המשרד, הכוללת את כל רכיבו: שולחן, כסא, לוח מחיק, תמונות משפחה, כלי כתיבה, עציץ ואפילו פח זבל. כמו גם, שילוב מציאות רבודה. הצוות שלכם, שיושב בבית, יישב ממש לידיכם בחדר הפגישות ותוכלו לקשקש ולהשלים מסמכים על הבורד. דוגמא לכך היא חברת פייסבוק שפיתחה פיצ'ר משרד וירטואלי, בשם Infinite Office, והתקשרה עם חברת ה-AR Spatial.



בדיקהQA, בדיקהQA בדיקהQA | בדיקהQA בדיקהQA, בדיקהQA


ניהול היברידי וכסאות מוסיקליים

הקורונה הוכיחה שאפשר לעבוד מהבית ואפילו להגדיל את תפוקות העבודה. ראייה לכך היא ארגונים, שיותר פתוחים לשילוב עבודה מהבית ומהמשרד. נראה כי המודל המנצח הוא יומיים מהבית ושלושה מהמשרד (או להיפך). בשילוב כזה, העובדים נהנים מכל העולמות: גמישות ואיזון בין בית וקריירה, בימי העבודה מהבית, ומענה לצרכים החברתיים והקשר האנושי הפיסי, בימי העבודה מהמשרד. גם המשרדים יוצאים נשכרים בכך שהם חוסכים עלויות נדל"ן ותפעול כמו: שכירות, חשמל, מים, שירותי ניקיון וכו'. כך למשל, חברת סודקס חילקה את העובדים לקבוצות עבודה, אשר חולקות שטח נדל"ני ואת ימי ההגעה למשרד.


כותרת עליונה: פריצת הסייבר האיראנית: הדלפת ענק של מידע רפואי ממכון מור ההאקרים האיראנים שעומדים מאחורי פריצת הסייבר לשרתי חברת אחסון האתרים סייברסרב, פרסמו הלילה מאגרי מידע קריטיים נוספים שנגנבו מאתרי מכון מור ורדיו 103, ומכילים מאות אלפי פרטים של משתמשים. המידע יכול בקלות לשמש למטרות סחיטה רפאל קאהאןלכתבה המלאה



כוח העבודה הנשי

למגינת הלב, הקורונה פגעה במיוחד בכוח העבודה הנשי ובשיעור גבוה משמעותית, מאשר בכוח העבודה הגברי. השלכות מגיפת הקורונה, בלמו את מגמת האיזון המגדרי בשוק העבודה, שנצפתה עד מרץ 2020. הקורונה חידדה את החסמים והקשיים של איזון בין עבודה ובית, כאשר המצב רק הולך ומחמיר ו-70% ממובטלי הקורונה בסגר הנוכחי, הן נשים. הנשים הן אלו שנאלצו במרבית המקרים, לוותר על העבודה או לצאת לחל"ת, ולהישאר בבית עם הילדים. בנוסף, חלק גדול מהן נאלץ לעשות שינויי קריירה, והן סבלו יותר מדכאון. ארגונים שזיהו את המגמה, מיהרו לפעול. כך למשל, HP פתחו קבוצות תמיכה לאמהות, ובנק אוף אמריקה, מציע 100 דולר ליום החזר לשירותי בייביסטר לילדים.




דרושים: תפקידים וכישורים חדשים

עולם העבודה החדש והמהפיכה הרביעית מייתרים תפקידים מסורתיים, אך מנגד מולידים תפקידים חדשים שמצריכים כישורים חדשים. תפקידים מסורתיים כמו דיילים, נהגים, מוכרים, עובדים בענפי המלונאות והתיירות, המזון והחקלאות יוחלפו באפליקציות, מערכות AI ורובוטים. התחומים שהביקוש להם צפוי לעלות הם: בינה מלאכותית (AI), Machine Learning, סייבר, פרטיות, שיקום אסונות, ניהול חוויית משתמש, מיחשוב ענן, מציאות מדומה ורבודה, וכמובן כל נושא המכשור הרפואי והבריאות, ובהם הרפואה הפרסונלית ורפואה מרחוק. כך למשל, חברת טייטו קר הישראלית פיתחה מכשיר רפואי לבדיקת חום, דופק, לחץ דם, אוזנים, גרון וריאות. המכשיר נתמך באפליקציה שמתקשרת עם הרופא שלכם און ליין, ואתם מקבלים מענה רפואי אישי עד הבית. קרנם של הכישורים הרכים יעלה ונראה דרישה לעובדים בעלי תושייה, יכולת לפתור בעיות מורכבות, לנהל מרחוק ולייצר סביבת עבודה חיובית פרודוקטיבית.


אייר דוקטור, יח"צ אייר דוקטור | יח"צ אייר דוקטור, יח"צ



עובדים וורסטיליים שמצטיינים בכמה אספקטים בחייהם, תורמים לקהילה ואנשים של אנשים (People Person), יקבלו יתרון בהליכי הגיוס. עובדים וורסטיליים שמצטיינים בכמה אספקטים בחייהם כמו תחביב בולט (ספורט, נגינה, בישול וכו'), תורמים לקהילה ואנשים של אנשים (People Person), יקבלו יתרון בהליכי הגיוס. אני סבורה, שמעסיקים יהיו יותר פתוחים להעסקה של עובדים מדיסיפלינות אחרות, שמביאים לשולחן העבודה חשיבה שונה ויכולים לעשות Disruption לחשיבה הקיימת. אירגונים שישקיעו בצמצום הפער על ידי הכשרה של העובדים שלהם, יצאו נשכרים.

חבר יקר, אמר לי בבדיחות הדעת: "אני חושב שצריך ללמוד את מדעי עשיית הכסף". לא עוד לימודי משפטים, הנדסה, מחשבים, רפואה או ראיית חשבון. בעולם החדש, צריך לכוון את הילדים שלנו ללמוד איך עושים כסף.

מאת עדי יזדי דננברג סמנכ"לית שיווק ופיתוח עסקי גלובלית, פירמת עורכי הדין ועורכי הפטנטים פרל כהן צדק לצר ברץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות