אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהיום: ניתן להגיש בקשה למענקי ינואר-פברואר לעצמאים צילום: יובל חן

מהיום: ניתן להגיש בקשה למענקי ינואר-פברואר לעצמאים

מדובר בשני מענקים שהם חלק מרשת הביטחון לעצמאים שאושרה בקיץ האחרון. ביחס לינואר-פברואר 2021, הבדיקה נעשית מול החודשים המקבילים ב-2019, כאשר למענק הסוציאלי נדרשת ירידה של 40% בהכנסות, ולמענק ההשתתפות בהוצאות קבועות נדרשת ירידה של 25%

14.03.2021, 15:06 | אתי אפללו

האפשרות להגיש בקשה למענקים הדו-חודשיים לעצמאים עבור ינואר-פברואר נפתחה הבוקר (א') באתר רשות המסים.

מדובר בשני מענקים שהם חלק מרשת הביטחון לעצמאים שאושרה בקיץ האחרון. המענקים, מענק סוציאלי ומענק השתתפות בהוצאות קבועות, ניתנים לעצמאים על פי התוכנית ב-7 פעימות דו-חודשיות, כאשר לפנינו עוד שתי פעימות שאושרו.

את המענק ניתן לבקש דרך האזור האישי ברשות המסים, כאשר בעת ההגשה יש לוודא כי עומדים בכל התנאים הנדרשים לזכאות למענק, ובפרט אחוז הירידה בהכנסות.

חנות בת"א בזמן הקורונה, צילום: דוד הכהן חנות בת"א בזמן הקורונה | צילום: דוד הכהן חנות בת"א בזמן הקורונה, צילום: דוד הכהן

ביחס לחודשים ינואר-פברואר 2021, הבדיקה נעשית מול החודשים המקבילים בשנת 2019, כאשר לשם המענק הסוציאלי נדרשת ירידה של 40%, ולשם מענק ההשתתפות בהוצאות קבועות נדרשת ירידה של 25%. הזכאים לקבלת המענקים הם עצמאים, שכירים בעלי שליטה, ובעלי עסק קטן עם מחזור שנתי של עד 300 אלף שקל.

על מנת להקל על העצמאים להבין האם אכן קיימת ירידה בהכנסות שמזכה אותם במענק, באתר הרשות יוצגו נתוני המחזורים הדו-חודשיים הרלבנטיים של תקופת המענק ב- 2019 וב-2021, זאת על פי הדיווחים התקופתיים שהגישו למע"מ. על כן, העצמאים נדרשים להגיש את הדו"חות התקופתיים למע"מ עוד בטרם הגשת הבקשה למענק. במקרה של אי-זכאות בשל אי-הגשת דו"חות, העוסק יוכל להיכנס שוב לאזור האישי לצורך הגשת הבקשה לאחר הגשתם.

בעת הגשת בקשה על ידי עוסק פטור, העוסק ימלא את נתוני המחזור העסקי לחודשים ינואר-פברואר 2021 (לפי סיכום הקבלות/ ספר פדיון יומי) ויצהיר האם אכן היתה לו הירידה הנדרשת בחוק לזכאות למענק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות