אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט בחסות החל"ת: מיטב דש קונה חברת פינטק ב-5 מיליון שקל צילום: canva

בלעדי לכלכליסט

אקזיט בחסות החל"ת: מיטב דש קונה חברת פינטק ב-5 מיליון שקל

בית ההשקעות רוכש את חברת פינאפ, שמפעילהה פלטפורמה להגשת בקשה להחזר מס; מספר הדרישות לקבלת החזר מס עלה בעקבות הקורונה ויציאת מאות אלפי עובדים לחל"ת

14.03.2021, 15:10 | אלמוג עזר

בית ההשקעות מיטב דש רוכש את חברת הפינטק finupp (פינאפ) תמורת סכום המוערך ב-5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

פינאפ מתמחה בהחזרי מס לשכירים על גבי פלטפורמה דיגיטלית, ולדבריה צברה בסיס לקוחות של 178 אלף.

משרדי מיטב דש, צילום: אוראל כהן משרדי מיטב דש | צילום: אוראל כהן משרדי מיטב דש, צילום: אוראל כהן

החברה מציעה ללקוחותיה בדיקה מהירה, דיגיטלית וחינמית ומבקשת לנגוס מעבודתם של רואי החשבון המסורתיים. הפלטפורמה מנגישה את בדיקת הזכאות, הגשת הבקשה למס הכנסה לטובת קבלת ההחזר, סריקת מסמכים ואוטומציה של ריכוז הבדיקה ומדמה את עבודת יועצי המס. פינאפ גובה תשלום רק בגין קבלת החזר בפועל עבור הלקוחות.

מנכ"ל החברה הוא אסף כהן, ומייסד משותף הוא רפי גמיש - החברה פועלת מאז שנת 2015.

בעקבות התפשטות מגפת הקורונה שהובילה ליציאת מאות אלפי עובדים לחל"ת, נרשמה עלייה בכמות הפניות לרשות המסים לשם הבדיקה להחזרי מס. דרישות לקבלת החזרי מס יכולות להיעשות באופן רטרואקטיבי לתקופה של עד שש שנים. על פי פינאפ, העלייה בדרישת ההחזרים נעשתה ברובו בעקבות הפסקת עבודה במהלך השנה.

במיטב דש מאמינים כי העלייה בהכנסות אמנם הועצמה בעקבות אפקט הקורונה, אך באותה מידה חושבים כי המוצר של החברה אמור להצליח ללא קשר למצב המשק. "בדיקת זכאות להחזר מס היא שירות פיננסי שבעזרת הטכנולוגיה של פינאפ יונגש ללקוחות החברה בממשק ידידותי ופשוט" הסביר עומר מילויצקי, מנהל תחום הדיגיטל והחדשנות במיטב דש. מילויצקי הוסיף שהרכישה מחזקת את המיקוד של מיטב דש ביצירת ערך על בסיס טכנולוגיות דיגיטליות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות