אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל חטיבת Xbox: משחקי בת'סדה יהיו בלעדיים לשירות גיים פאס

מנהל חטיבת Xbox: משחקי בת'סדה יהיו בלעדיים לשירות גיים פאס

מיקרוסופט השלימה בשבוע שעבר את רכישת חברת בת'סדה ב-7.5 מיליארד דולר. כ-20 ממשחקי החברה, ובהם הסדרות הנערצות DOOM, Fallout ו-Elder Scrolls, זמינים כעת בגיים פאס - מנוי ספריית המשחקים של מיקרוסופט

14.03.2021, 18:55 | עמית קלינג

עסקת הענק שבמסגרתה מיקרוסופט רכשה את חברת הגיימינג בת'סדה ב-7.5 מיליארד דולר אושרה סופית בשבוע שעבר - לאחר שעברה את ועדת ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי. עם מעבר המשוכה האחרונה בעסקה - השנייה בגודלה בכל תולדות תעשיית הגיימינג - מיקרוסופט חשפה, לראשונה, כי היא מתכננת להפוך את משחקי החברה הנרכשת לבלעדיים.

עוד מגיימריסט

באירוע "שולחן עגול" של בכירי מיקרוסופט ובת'סדה, ראש חטיבת האקסבוקס של מיקרוסופט פיל ספנסר חשף כי הרכישה של בת'סדה באה, בראש ובראשונה, להעלות את הערך של גיים פאס, מנוי לספריית משחקים שמיקרוסופט מציעה הן באקסבוקס והן במחשב האישי. מזה תקופה ברור כי גיים פאס עומד בלב האסטרטגיה של מיקרוסופט לשנים הקרובות. במובנים מסוימים, הדגם נטול כונן הדיסקים של האקסבוקס, ה-Xbox Series S הקטן והזול יותר, הוא סוג של "קופסת גיים פאס". אבל לעומת דף המסרים המעורפל שבו דבק ספנסר כאשר פורסם דבר העסקה בספטמבר, הפעם הוא היה ברור וחד משמעי: לפחות מרבית המשחקים העתידיים של בת'סדה יצאו אך ורק בפלטפורמות שתומכות בגיים פאס – קונסולות אקסבוקס, מחשבי ווינדוס וטלפונים של אנדרואיד.

עסקת מיקרוסופט ובת עסקת מיקרוסופט ובת'סדה. שדרוג משמעותי לקטלוג המשחקים בגיים פאס | צילום: מיקרוסופט עסקת מיקרוסופט ובת

המשמעות היא מכה לספריות של נאמני פלייסטיישן - הקונסולה שבעבר ניצחה בענק בקרב על המשחקים הבלעדיים. בדור הקונסולות הקודם האקסבוקס ניסתה לפתח מותגים בלעדיים חזקים אך לא נחלה הצלחות משמעותיות בתחום, בוודאי לא מול המותגים הבלעדיים היוקרתיים שסוני גרפה, כמו Last of Us, ספיידרמן ו-God of War.

כצעד ראשון, כ-20 משחקים של בת'סדה צורפו בבת אחת לגיים פאס, בהם משחקים מהשנים האחרונות כגון Prey ו-Wolfenstein: The New Colossus, וגם קלאסיקות מהעבר הרחוק כגון Doom 2.

ספנסר סירב להתייחס לגורלם של כותרים ספציפיים, ולכן עוד מוקדם לקבוע אם אכן הפלייסטיישן יישאר בלי הפרקים החדשים בסדרות אהובות כמו Fallout ו-Elder Scrolls. כמו כן, טרם הרכישה בת'סדה הספיקה להתחייב להפיץ שני כותרים באופן בלעדי בפלייסטיישן. ספנסר הבהיר כי גם תחת מיקרוסופט, בת'סדה תעמוד במחויבויות החוזיות שלה מול סוני, אולם עתיד המשחקים של בת'סדה הוא באקסבוקס ובמחשב. יתרה מכך, העתיד של הסדרות האלו, שמכרו בקלות מיליוני עותקים, הוא בגישה חופשית (בעבור תשלום חודשי, כמובן) דרך ספריית הגיים פאס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות