אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליכוד מנע מינוי מנכ"לית לרשות השנייה ויו"ר למועצת הכבלים והלוויין צילום: רונן אקרמן, ענבל מרמרי

הליכוד מנע מינוי מנכ"לית לרשות השנייה ויו"ר למועצת הכבלים והלוויין

מינויים של מישל קרמרמן-דקל וניר שוויקי, שנבחרו לתפקידם לפני יותר משנתיים, לא אושר בישיבת הממשלה אתמול; בחודש שעבר קבע בג"ץ כי על הממשלה לקיים דיון במינויים לאור מהות המשרות; עתה יידרש תהליך מינוי חדש

15.03.2021, 08:42 | אביאור אבו

הממשלה דחתה אתמול (א') את מינויה של מישל קרמרמן-דקל למנכ"לית הרשות השנייה ואת מינויו של ניר שוויקי ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין, יותר משנתיים מאז נבחרו לתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

קרמרמן ושוויקי מצאו עצמם קרבן לעימות פוליטי בין הליכוד לכחול לבן, למרות שאישור הממשלה היה אמור להיות טכני בלבד. 17 שרים הצביעו נגד ו-8 בעד. "ביבי מעוניין שהרגולטורים על שוק השידורים יישארו חלשים", מסר גורם בכחול לבן לכלכליסט. עתה, יידרש משרד התקשורת להליך בחירה מחודש שיארך מספר חודשים.

ניר שוויקי ומישל קרמרמן, צילום: רונן אקרמן, ענבל מרמרי ניר שוויקי ומישל קרמרמן | צילום: רונן אקרמן, ענבל מרמרי ניר שוויקי ומישל קרמרמן, צילום: רונן אקרמן, ענבל מרמרי

בחודש שעבר קבע בג"ץ כי על הממשלה לקיים דיון על אישור מינויים של השניים, לאור "היקפו המצומצם של הצו, המוגבל לקיום דיון במינויים, מהות המשרות, אופיין המקצועי, וחלוף פרק זמן של כשנתיים מאז הבשלת המינויים ותקופה ארוכה מכך שבה לא אוישו התפקידים".

קרמרמן-דקל נבחרה לתפקיד עוד באוקטובר 2018 ומאז הגישה שתי עתירות לבג"ץ בנושא, שנדחו. גם בעתירה הראשונה בג"ץ הוציא צו המחייב את הממשלה לדון במינויה. בדיון בממשלה אז הוחלט לדחות את ההכרעה לאחר הקמת הממשלה החדשה ומינויו של שר תקשורת קבוע. למרות שבג"ץ מתח ביקורת על החלטת הממשלה, הוא קבע אז שהיא לא חורגת מגדר הסביר ושאין מקום להתערבותו.

שוויקי, המכהן ב-5 השנים האחרונות כמנכ"ל בפועל של הרשות השנייה, אמור היה להחליף בתפקיד את יפעת בן חי שגב שפרשה עוד בספטמבר 2018, ומאז מונו לתפקיד ממלאי מקום. הוא נבחר לתפקיד בדצמבר 2018.

הרשות השנייה אחראית על הערוצים המסחריים, כקשת ורשת, ועל תחנות הרדיו האזוריות. מועצת הכבלים והלוויין אחראית על HOT ו-yes. בימים אלה עומלת על המלצותיה ועדת שידורים בראשות חה"כ לשעבר רועי פולקמן, אותה מינה שר התקשורת לשעבר יועז הנדל. בין היתר, בוחנת הוועדה איחוד בין שני הרגולטורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות