אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנית הכלכלית של נתניהו: עוד כסף מהליקופטר, שוב הפחתות מסים צילום: קובי גדעון

בחירות 2021

התוכנית הכלכלית של נתניהו: עוד כסף מהליקופטר, שוב הפחתות מסים

אחרי שנה של מגיפה ושל המיתון הקשה ביותר שידע המשק, מבטיח רה"מ נתניהו לחלק עוד 15 מיליארד שקל, מעבר ל-208 מיליארד שכבר הוקצו לתוכניות הקורונה. רוב הסכום יועד למענקים לכל אזרח - צעד שהוכח כלא יעיל וגם הצעדים האחרים לא קשורים למצב הפיננסי של המדינה

16.03.2021, 08:13 | אדריאן פילוט

אזרחי ישראל היו צריכים להמתין עד שבוע וחצי לפני יום הבוחר כדי לשמוע מראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, האיש שחגג השבוע 15 שנות שלטון, מה התוכנית הכלכלית שלו.

זאת, אחרי שנתניהו סירב בתוקף להגיש באופן רשמי ומסודר תוכנית או מצע כלכלי כפי שעשו כל שאר יריביו הפוליטיים הטוענים לכתר.

קראו עוד בכלכליסט

אז תוכנית כלכלית כפי שמגיע לאזרחי ישראל - אין, למרות שהם זכאים לשמוע אותה אחרי שנה של מגפה ושל המיתון הקשה ביותר שידע המשק, שרשם שיא אבטלה של כל הזמנים של כ־18%. מה שכן הצליח נתניהו לנסח הם שלושה צעדים. הראשון, הוא כמובן המשך חלוקת הכסף מהליקופטר.

הפעם, מדובר על עוד 15 מיליארד שקל. זאת מעבר ל־208 מיליארד שקל שכבר הוקצו לכל התוכניות. רוב הסכום יועד למענקים לכל אזרח - צעד שהוכח כלא יעיל ואפילו אלו שתמכו כבר אינם מצדיקים את המחיר.

רה"מ נתניהו, צילום: קובי גדעון / לע"מ רה"מ נתניהו | צילום: קובי גדעון / לע"מ רה"מ נתניהו, צילום: קובי גדעון / לע"מ

הצעד השני, כמה לא מפתיע, הוא הפחתת מסים דרמטית. אצל נתניהו זה פולחן קבוע - ערב בחירות ישנה הבטחה להפחתת מסים, ללא קשר למצב הפיננסי של המדינה. הפעם המצב הוא הגרוע ביותר אי־פעם מאז הקמתה. הצעד השלישי מעניין, ומתחבר לאחת הסוגיות הכואבות של המשק - היעדר תשתיות פיזיות ואיכותן הרעועה. נתניהו מדבר על 5 מגה־פרויקטי תשתית – כאשר אחד מהם הוא מפעל חיסונים ענק ובינלאומי. מדובר ברעיון מבורך שיש לקוות כי ייצא לפועל בעתיד. נתניהו גם חשף את מקור הכסף לפרויקטים: קרן העושר של אבו דאבי.

לפי נתניהו, מוחמד בן זאיד, נסיך הכתר של אבו דאבי כבר התחייב באוזניו להשקיע כ־40 מיליארד שקל בפרויקטים. נתניהו הוסיף כי הטיל על אבי שמחון, יועצו הכלכלי, לבחור יחד עם בן זאיד את הפרויקטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות