אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הפול" יבטח את רכבי המבחן האוטונומיים בישראל צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

"הפול" יבטח את רכבי המבחן האוטונומיים בישראל

לכלכליסט נודע כי הפול צפוי לפתח פוליסה מיוחדת עבור רכבים אוטונומיים שתשמש עבור ניסויי הרכב האוטונומי הראשונים שיתקיימו בישראל בשנה הבאה

16.03.2021, 15:02 | תומר הדר

רכבי המבחן האוטונומיים הראשונים שיעלו על כבישי ישראל יבוטחו על ידי "הפול" – כך נודע לכלכליסט. מדובר ברכבים שישתתפו בניסוי של חברת מובילאיי שמיועד להתקיים בתל אביב בשנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

הפול הוא גוף שמשותף לכל חברות הביטוח שמיועד לאפשר גם לנהגים 'מועדים לפורענות' לרכוש ביטוח חובה. כיום עיקר המבוטחים בפול הם נהגים בעלי עבר בעייתי, בין אם מדובר ברוכבי אופנועים ובין אם מדובר בנהגים בעלי עבר תאונתי עשיר. בשל כך תעריפי הביטוח בפול גבוהים יחסית.

רכב אוטונומי, Credit: Mobileye PR רכב אוטונומי | Credit: Mobileye PR רכב אוטונומי, Credit: Mobileye PR

לכלכליסט נודע כי הפול צפוי לפתח פוליסה מיוחדת עבור רכבים אוטונומיים שתשמש עבור ניסויי הרכב האוטונומי הראשונים שיתקיימו בישראל, וזאת בהנחה שבחברות הביטוח לא יהיו מעוניינים לבטח אותם.

נושא ביטוחי הרכב האוטונומי שישתתף בניסויים עלה באחרונה בדיונים בין נציגי משרד המשפטים ורשות שוק ההון, כשאחת הסוגיות הבעיתיות היא שברכב אוטונומי לא קיימת כלל היסטוריה מוכרת של מעורבות בתאונות, כלומר לא קיימת סטטיסטיקה שמאפשרת לצפות את היקפן של תאונות, הסבירות שיתרחשו ועוד – ולכן נקבע כי בשלב הראשון יבוטחו רכבי מבחן על ידי הפול.

בחודש שעבר התפרם קול קורא ראשון של משרד המשפטים לקבלה של עמדות הציבור בנושא נזיקין וביטוח בתאונות בהן מעורב רכב אוטונומי. עם זאת, נוהל ליצירת פוליסות עבור רכבים אוטונומיים עשוי להתעכב עד לאחר שניסויי רכב אוטונומי יחלו בכבישי ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות