אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממונה על התחרות מטילה וטו על מכירת ישפרו מודיעין לביג

בלעדי לכלכליסט

הממונה על התחרות מטילה וטו על מכירת ישפרו מודיעין לביג

רשות התחרות אמנם אישרה את רכישת השליטה בדסק"ש בידי מגה אור וצחי נחמיאס, אך מסבכת את העסקה: לא מאשרת למגה אור למכור את ישפרו מודיעין לביג; זאת למרות שהאחרונה כבר חתמה על הסכם לרכישת ישפרו ב-425 מיליון שקל, אך הוא ככל הנראה יבוטל

16.03.2021, 15:29 | גולן חזני

צחי נחמיאס לא יוכל למכור את הנכסים של ישפרו לחברת ביג. ל"כלכליסט" נודע כי זהו תנאי של רשות התחרות לאשר למגה אור לרכוש את השליטה בדסק"ש. המשמעות היא שביג לא תוכל לרכוש את ישפרו מודיעין לפי ההסכם עליו חתמה מול כידן דהרי וירון אדיב בעלי תנופורט. 

קראו עוד בכלכליסט

ביג כבר העבירה הלוואה של 100 מיליון שקל לדהרי ואדיב על חשבון הרכישה, וכפי שנחשף בכלכליסט, רשות התחרות יצאה נגד המהלך ואיימה בעיצום כספי על ביג.

צחי נחמיאס, צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס | צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס, צילום: ורד פיצ׳רסקי

הרשות אישרה בתנאים את רכישת השליטה בדסק"ש ע"י נחמיאס וקבוצה בראשות מגה אור שבשליטתו. אך האישור ניתן תחת מגבלות של מכירה מיידית, עוד לפני האישור של מכירת הנכסים של מגה אור וישפרו בקריית גת ומודיעין, ובהצהרה כי רכישת 12% הנוספים של דסק"ש מסדרה ט' של מחזיקי האג"ח תהווה הסדר כובל.

נחמיאס, עם אחזקה של פחות מ-25% בדסק"ש, לא מחוייב למכור את ישפרו. על כן, אם העיסקה תיתקע ודהרי ואדיב לא ישיגו את המימון לעיסקה, תוכל נכסים ובניין להישאר עם ישפרו כחברה בת.

אך העיסקה נחתמה לפני שנה וחצי, ודהרי ואדיב מצויים במגעים מתקדמים להשגת המימון מבנק מזרחי-טפחות בסך 450 מיליון שקל ו-200 מיליון שקל נוספים מקרן כלירמארק. במידה וישיגו את המימון, הם ישלימו את עיסקת רכישת ישפרו ויחפשו רוכש אחר לישפרו מודיעין שיהיה מוכן לשלם את המחיר ששילמה ביג.

האיסור על ביג לרכוש את ישפרו מודיעין נובע מאחזקה שלה במרכז מסחרי אחר בעיר מודיעין. בכל אופן, אחרי שאתמול ניתן האישור של משרד התקשורת לעיסקת דסק"ש-מגה אור, הרי שהאישור המותנה של רשות התחרות יאפשר להשלים את מכירת דסק"ש למגה אור ונחמיאס ושותפיהם כבר בימים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות