אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה האם של טיקטוק עומדת להיכנס לתחום השבבים צילום: רויטרס

החברה האם של טיקטוק עומדת להיכנס לתחום השבבים

בייטדאנס הסינית אשר נמצאת תחת חרם אמריקאי, החלה בגיוס מהנדסי שבבים. החברה אישרה שמדובר בניסיון להרחיב את תחומי פעילותה, ביניהם פיתוח שבבי ARM לשרתים. המהלך מיועד לסייע לבייג'ינג להשיג עצמאות טכנולוגית בתחום

16.03.2021, 17:22 | רפאל קאהאן

בייטדאנס הסינית, החברה נחשבת כסטארט-אפ בעל שווי השוק הגבוה בעולם ובעלי אפליקציית המדיה החברתית טיקטוק, החלה בגיוס של כמה עשרות מהנדסי שבבים. מודעת הגיוס רומזת לכיוון חדש שהחברה כנראה מעוניינת להתנסות בו.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה טיקטוק מהווה את החלק העיקרי מהפעילות שלה, אך דובר החברה אישר לסוכנות בלומברג שאכן מדובר בניסיון להרחיב את תחומי הפעילות שלה. בין היתר הסביר שבייטדאנס תנסה לפתח שבבים ARM לשרתים - אולי התחום הכי רחוק מתפעול אפליקציית מדיה חברתית שניתן לדמיין.

מייסד ומנכ"ל בייטדאנס ג מייסד ומנכ"ל בייטדאנס ג'אנג יימינג | צילום: בלומברג מייסד ומנכ"ל בייטדאנס ג

עם זאת יש הגיון מסוים במהלך שלה. בין אם מדובר באמזון, בפייסבוק או בגוגל, חברות אינטרנט זקוקות לכמות גדולה מאוד של שרתים כדי להפעיל את השירותים שלהן. הדבר הביא לכך שהן החלו לפתח שבבים שיאפשרו להן להפעיל אותם. אמזון רכשה אף את אנפורנה הישראלית לפני מספר שנים בדיוק לשם כך. כך שהכניסה של בייטדאנס לא צריכה להפתיע.

החברה נמצאת ברשימת החרם של ארה"ב, מה שמקשה מאוד על השגה של שבבים או שרתים, מוצרים שבהם הרבה מאוד טכנולוגיה אמריקאית. בדיוק מסוג הטכנולוגיות שהממשל מנסה לחסום את מכירתם לחברות שהוא מעריך מהוות סכנה לביטחון הלאומי של ארה"ב. בייטדאנס אינה חברה קטנה, היא הכניסה כ-35 מיליארד דולר למרות החרם ב-2020. שווי השוק שלה מוערך בכ-180 מיליארד דולר והיא מגששת אפשרות להנפיק בבורסת הונג קונג.

טיקטוק, צילום: רויטרס טיקטוק | צילום: רויטרס טיקטוק, צילום: רויטרס

כניסת החברה לתחום השבבים הוא גם מהלך שמיועד לסייע לבייג'ינג להשיג עצמאות טכנולוגית בתחום מענקיות הטכנולוגיה המערביות. המפלגה הקומוניסטית הודיעה במהלך הקונגרס השנתי שלה שנערך החודש שהיא מעוניינת להגדיל את הוצאות המו''פ של המדינה בכ-7% בכל שנה.

מדובר על השקעה עצומה, אך מבחינתה של בייג'ינג הכרחית. כך למשל, ביידו, גייסה כ-230 מיליון דולר עבור חטיבת שבבי הבינה המלאכותית שלה, אותה היא אמורה להפוך לחברה עצמאית בקרוב מאוד. בייטדאנס מצידה יכולה לבחור בין שבבי AI, 5G או מחשוב קוונטי, כל תחום שיקדם את העצמאות הטכנולוגית של סין כנראה יתקבל בברכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות