אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופטימיות בענף התעופה בארה"ב עקב זינוק בטיסות צילום: getty

אופטימיות בענף התעופה בארה"ב עקב זינוק בטיסות

סוף השבוע האחרון היה מהעמוסים ביותר מאז מרץ 2020. מנכ"ל דלתא איירליינס: "סימני התאוששות קודמים התבדו. הפעם זה נראה אמיתי"

16.03.2021, 20:26 | חדשות חוץ

האם תעשיית התעופה בארה"ב מתחילה לצאת מהמשבר הקשה שאליו נקלעה בשל מגפת הקורונה? על פי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל", לאחר סוף שבוע שבו הנפחים בשדות התעופה הגיעו לרמות הגבוהות ביותר שלהם בשנה האחרונה, וככל שמתרבים הטסים, מנהלי חברות תעופה חשים כי הם מתחילים לראות את הדרך אל מחוץ למשבר.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל דלתא איירליינס, אד בסטיאן, אמר בכנס של תעשיית התעופה, כי נפח הזמנת הטיסות החל לגדול לפני כחמישה או שישה שבועות, אז החלו אנשים לתכנן תוכניות לאביב ולקיץ. "בכמה הזדמנויות בתקופה האחרונה נראה היה שיש בסיס לתקווה, אולם זו הכזיבה. הפעם זה נראה אמיתי", אמר.

השמיים בארה"ב נפתחים השמיים בארה"ב נפתחים השמיים בארה"ב נפתחים

חברות תעופה אמריקאיות דיווחו ב־2020 על ירידה של 60% בנפח הטיסות ב־2020 לעומת 2019 - תנועת הטיסות הנמוכה ביותר מאז אמצע שנות ה־80. הירידה הדרמטית הזו גרמה לחברות התעופה האמריקאיות הגדולות הפסדים של כ־35 מיליארד דולר ב־2020. התנועה בינואר ובפברואר היתה אף היא דלה מהצפוי וזאת לנוכח מקרי תחלואה רבים, התפשטות הווריאנטים החדשים ומגבלות טיסה חדשות שהוטלו עקב כך. ואולם השינוי שחל עכשיו ושעליו העיד בסטיאן, השתקף גם במניות חברות התעופה שטיפסו אתמול. כך למשל מניית יונייטד איירליינס הולדינגס זינקה ב־8.3%, מניית אמריקן איירליינס גרופ ב־7.7% ומניית דלתא ב־2.3%.

גם סאות'ווסט איירליינס וג'טבלו איירווייז דיווחואתמול על הזמנות טיסות גוברות שנובעות מתכנון חופשות או ביקורי חברים ובני משפחה.

מנהלי חברות התעופה עדיין זהירים בתחזיותיהם. המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) טרם ויתר על המלצתו להימנע מטיסות ומספר הנוסעים דרך שדות תעופה בארה"ב עדיין עומד על חצי, ואף פחות ממספרם ברוב ימות 2019. ועם זאת, המספרים מטפסים. לפי דיווחי שדות התעופה, ביום שישי האחרון עברו בהם 1.36 מיליון נוסעים ו־1.34 מיליון ביום ראשון. היו אלה שניים מהימים העמוסים ביותר מאז מרץ 2020.

נתונים אלה מיוחסים לירידה בהיקף התחלואה, למבצע החיסונים שנכנס להילוך גבוה ולדבריו של הנשיא ג'ו ביידן החודש, לפיהם עד סוף מאי יהיו לארה"ב מספיק חיסונים לכל האוכלוסייה המבוגרת. בעקבות ההתפתחויות הללו, כמה מדינות בארה"ב, בהן ניו יורק וקונטיקט, החלו להקל בהגבלות הבידוד הנדרשות מהנוסעים. בקליפורניה, הרשויות אפשרו את פתיחתם המחודשת של פארק דיסנילנד ואטרקציות אחרות, תחת מגבלות.

 

לפי נתוני חברת פורוורדקיס המנתחת נתוני נסיעות, הזמנות נסיעות מקומיות עמדו בשבוע הראשון של ינואר על 42% מהיקפן ב־2019 אבל בשבוע הראשון של מרץ הן הגיעו ל־64% מהיקפן ב־2019. סגן נשיא פורוורדקיס, אוליבייה פונטי, אמר לוול סטריט ג'ורנל כי מתחילת השנה נרשמה עלייה יציבה בהזמנות המקומיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות