אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דפדפן האינטרנט של עליבאבא הוסר ממספר חנויות אפליקציות בסין צילום: איי פי

דפדפן האינטרנט של עליבאבא הוסר ממספר חנויות אפליקציות בסין

חנויות אפליקציות לאנדרואיד, כולל אלה המופעלות ע"י וואווי ושיאומי, חסמו הורדות או הסירו את ה-UC Browser של עליבאבא. ברקע: טענות לפרסום רפואי מטעה שמופיע בו

16.03.2021, 18:11 | חדשות חוץ

דפדפן האינטרנט של עליבאבא הוסר ממספר חנויות אפליקציות בסין כשברקע הסכסוך של החברה עם הממשלה הסינית.

קראו עוד בכלכליסט

חנויות אפליקציות לאנדרואיד, כולל אלה המופעלות ע"י וואווי ושיאומי, חסמו הורדות או הסירו את ה-UC Browser של עליבאבא, כך דיווחו אנשים המחזיקים בטלפונים של החברות. אך בעליו של טלפון סמסונג מסין אמר ל-CNBC שהוא עדיין יכול לראות את הדפדפן בחנות של סמסונג. דפדפן ה-UC עדיין זמין גם בחנות האפליקציות של אפל.

המהלך מגיע לאחר שהדפדפן ספג ביקורת בתוכנית טלוויזיה המשודרת ע"י רשת השידור הלאומית הסינית CCTV, שכללה בין היתר טענות לפרסום רפואי מטעה שמופיע בו. בין השאר נטען שהדפדפן מאפשר לבתי חולים פרטיים "לרכב" על שמותיהם של בתי החולים המפורסמים ביותר בסין בעת חיפושים אינטרנטיים, וכך למשוך חולים לאתרים שלהם, במקום לאלה של בתי החולים אותם חיפשו.

ג ג'ק מא, יו"ר ומייסד עליבאבא | צילום: רויטרס ג

דובר של צוות דפדפן UC של עליבאבא אמר ל-CNBC: "אנו מייחסים חשיבות רבה לבעיות שהוצגו בתוכנית, וערכנו סדרת בדיקות כדי לתקן זאת". לדבריו ה'מודעות הלא חוקיות' שעליהן דובר הוסרו מיידית. נמשיך להדק את סקירת התוכן שלנו ונספק מידע איכותי עם סטנדרטים נוקשים יותר".

הדברים מגיעים לאחר שנשיא סין שי ג'ינפינג אמר אתמול שפשיטת הממשלה על חברות הטכנולוגיה הגדולות רק מתחילה. "התפתחותן של כמה פלטפורמות אינה סטנדרטית, וקיימים סיכונים", כך אמר שי בוועדה הכלכלית העליונה של סין. בנובמבר אשתקד מנע הרגולטור הסיני  את ההנפקה בסך 37 מיליארד הדולר של אנט גרופ המסונפת לעליבאבא. מייסד החברה, ג'ק מא, כמעט ולא נראה בציבור מאז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות