אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחפש יציאה מהאחים נאוי? אלטשולר שחם מכר מניות ב-35 מיליון שקל צילום: עמית שעל

מחפש יציאה מהאחים נאוי? אלטשולר שחם מכר מניות ב-35 מיליון שקל

האחזקה הכוללת של בית ההשקעות בחברת האשראי החוץ בנקאי יורדת לשווי של 108 מיליון שקל; אלטשולר מחזיק עתה ב-16.5% בלבד, לעומת אחזקה של 26% ב-2020; כלכליסט חשף בשבוע שעבר את פרטי המריבה בין האחים נאוי; כמו כן, האח דורי נאוי רכש 5% ממניות החברה והעלה את אחזקותיו ל-44.4%

17.03.2021, 11:50 | אלמוג עזר
בדרך החוצה? ביום שני האחרון ביצע בית ההשקעות אלטשולר שחם מכירה מרוכזת של מניות חברת האחים נאוי בשווי של כמעט 35 מיליון שקל. בכך, יורדת האחזקה הכוללת של אלטשולר בחברת האשראי החוץ בנקאי לכדי שווי של 108 מיליון שקל, ל-16.5% לעומת אחזקה של 21.4% טרם המכירה. 

קראו עוד בכלכליסט

המכירה הנוכחית של אלטשולר שחם נעשית לאחר שכבר ב-2020 פעל להקטין את אחזקותיו. לאורך השנה שעברה הקטין בית ההשקעות את האחזקות בחברה לכדי 21% לעומת אחזקה קודמת של 26%.

האחים נאוי: מימין - שאול ודורי, צילום: עמית שעל האחים נאוי: מימין - שאול ודורי | צילום: עמית שעל האחים נאוי: מימין - שאול ודורי, צילום: עמית שעל

מכירות אלטשולר שחם נעשות למרות תוצאות טובות של האחים נאוי ל-2020 עליהן דיווחה החברה בשבוע שעבר. הרווח הנקי של האחים נאוי זינק ב־42% אשתקד והסתכם ב־74 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 52 מיליון שקל ב־2019. זאת, תוך כדי טיוב התיק והקטנתו ל-1.8 מיליארד שקל.

טיוב התיק והגדלת ההון העצמי הביאו להפחתת סיכון ולירידה דרמטית של 84% בהוצאות לחובות מסופקים, שהסתכמו ב־4.5 מיליון שקל. כמו כן, ברבעון הרביעי אף נגבו חובות מסופקים שנרשמו כריקברי. התוכנית האסטרטגית של החברה היא הגדלת תיק האשראי בהדרגה ובהתאם לתנאי השוק עד לכ-3 מיליארד שקל במרץ 2022.

הכנסות החברה לעומת זאת ירדו ב-12% ל-136 מיליון שקל על רקע הקטנת התיק. מהלך המכירות של אלטשולר שחם נעשה על רקע סכסוך עסקי שנוצר בין האחים. בסוף חודש מאי האחרון הודיע שאול נאוי, האח המבוגר מבין השניים, כי בכוונתו לפרוש מתפקידו כמנכ"ל משותף בחברה שאותה הקים עם אחיו דורי נאוי.

במקביל, מכר שאול את חלקו בחברה (17.4%) לדורי. לפני כשבועיים נחשף ב"כלכליסט" כי בשלב מסוים שאול ביקש לחזור לחברה, אך דורי שמחזיק 39% סירב לכך. לאחר מכן האשימה החברה את שאול נאוי בכך שהקים פעילות מתחרה בעודו מכהן כמנכ"ל משותף של האחים נאוי ועל כך שהיא בוחנת את האפשרויות המשפטיות שעומדות בפניה נגדו.

בשיחות סגורות מנהלי ההשקעות של אלטשולר שחם תלו את מכירת מניות האחים נאוי ב-2020 ברצונם להקטין באופן כללי את האחזקות שלהם בשוק המניות הישראלי. האם גם המכירה ביום ב' נבעה מאותה סיבה? קשה להאמין. מניית האחים נאוי טיפסה 24% מתחילת השנה (נכון למחיר אתמול). שווי השוק של החברה עומד על 700 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות