אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפלטפורמה שמאפשרת לבנק הפועלים לפתח ולהשיק שירותים דיגיטליים חדשים פי 15 מהר יותר צילום: אביב גוטליב

הפלטפורמה שמאפשרת לבנק הפועלים לפתח ולהשיק שירותים דיגיטליים חדשים פי 15 מהר יותר

בנק הפועלים הטמיע את פלטפורמת הענן ההיברידי של Red Hat במטרה להאיץ את זמן היציאה לשוק של שירותים דיגיטליים חדשים

18.03.2021, 11:04 | בשיתוף RedHat

גופים הפועלים בשוק השירותים הפיננסים כמו בנקים, חברות ביטוח, חברות אשראי ובתי השקעות, חייבים להתאים עצמם לשינויים דרמטיים המתחוללים בשוק. הכניסה של שחקנים חדשים שפיתחו טכנולוגיות פינטק משבשות – יחד עם ענקיות טכנולוגיה כגון גוגל, אפל ופייסבוק – ישנו את כללי המשחק בשוק. שם המשחק, במיוחד מאז הגעתה של הקורונה, הוא מימוש הטרנספורמציה הדיגיטלית – מגוון השירותים הפיננסים הניתנים בערוצים הדיגיטליים החדשים ומיקוד על חווית הלקוח.

בבנק הפועלים, הבנק הגדול בישראל, מודעים לחשיבות השירותים הדיגיטליים החדשים והשקתם המהירה. אחת האפליקציות שייצרו שיבוש שכזה היא bit, אשר נחשבת לנושא הדגל של תחום התשלומים הדיגיטליים בין אנשים או בין עסקים ומקדים את המתחרים בהגדרת שוק חדשה.

המטרה של בנק הפועלים היא להאיץ את זמן היציאה לשוק של שירותים דיגיטליים חדשים במטרה לשמור על יתרון תחרותי, זאת בשעה שגופים בענף הפיננסי מרחיבים את השירותים הדיגיטליים שלהם ומיישמים פתרונות לחיזוק הקשר עם הלקוחות. אסטרטגיית המודרניזציה של הבנק כוללת גם הרחבת השימוש בעננים בתוך הארגון – ענן פרטי ומספר עננים ציבוריים – המאפשרים למנף את יתרונות הענן, הכוללים גמישות ויכולת גידול מהירה.

על מנת להאיץ את ה-Time to Market של שירותים דיגיטליים חדשים, בנק הפועלים השלים לאחרונה את הטמעתה של Red Hat OpenShift, המשמשת כפלטפורמת ענן היברידי עבור יישומים חדשניים. הפלטפורמה מאפשרת לשלב טכנולוגיית בינה מלאכותית, למידת מכונה וטכנולוגיות חדשניות נוספות, יחד עם האצת יישומים אינטראקטיביים מבוססי נתונים.

OpenShift מאפשרת לבנק לקבל פלטפורמה על בסיס חומרה קיימת, כך שצוותי הפיתוח בבנק יכולים לנצל את היתרון בהקצאת משאבים אוטומטית ולהתמקד בפיתוח עצמו. הבנק יכול כעת להטמיע יישומים חדשים ותשתיות בכל יומיים, בהשוואה לפעם בחודש בעבר (פי 15 מהיר יותר), יחד עם צמצום זמן "הרצת" הבדיקות משבוע לדקות בודדות. הבנק מתכנן להעביר את רוב עומסי העבודה הקיימים שלו וכן להשיק שירותים חדשים באמצעות הפלטפורמה של רד האט. יכולת ההפעלה ההדדית (interoperability) של הקוד הפתוח מספקת לבנק את החופש והגמישות לרוץ עם הכלים והטכנולוגיות הדרושים לו, כמו בינה מלאכותית ולמידת מכונה. בעתיד, הפלטפורמה של רד האט מתוכננת לסייע לבנק לפשט פעולות של מיזוגים, רכישות ואינטגרציה עם גופים עסקיים אחרים.

דני סלע, מוביל טרנספורמציה טכנולוגית בבנק הפועלים
דני סלע, מוביל טרנספורמציה טכנולוגית בבנק הפועלים צילום: מיכאל שאודר

 

דני סלע, מוביל טרנספורמציה טכנולוגית בבנק הפועלים, אומר: "כאשר אנו מוצאים עצמנו בתחרות עם חברות פינטק צעירות ועם ענקיות הטכנולוגיה, כמו גם עם בנקים מסורתיים מתחרים, היכולת שלנו ליצור בידול תלויה בכמה מהר נוכל לספק פיצ'רים ושירותים חדשים ללקוחות המצפים לכך. עם OpenShift של רד האט המשמשת כפלטפורמת ענן מאובטחת ובעלת יכולות גדילה, שיפרנו משמעותית את זמן היציאה לשוק. רד האט היא שותפה מלאה לתשוקה שלנו ועבדה איתנו צמוד על מנת להכשיר את הצוותים שלנו להיות פרודוקטיביים ויעילים. בענף השירותים הפיננסים הבלתי צפוי, אנו מרגישים בטוחים עם רד האט לעמוד בקצב צרכי הלקוחות והטרנדים הטכנולוגיים".

עילית שפיגל, מנהלת מגזר השירותים הפיננסים ברד האט, צילום: אביב גוטליב עילית שפיגל, מנהלת מגזר השירותים הפיננסים ברד האט | צילום: אביב גוטליב עילית שפיגל, מנהלת מגזר השירותים הפיננסים ברד האט, צילום: אביב גוטליב

עילית שפיגל, מנהלת מגזר השירותים הפיננסים ברד האט, מוסיפה: "בנק הפועלים מציג מוטיבציה ללא פשרות במסע המודרניזציה שלו. אנו נרגשים לסייע לבנק לקדם את השאיפות שלו לגמישות עסקית וחדשנות מהירה בהצגת השירותים באמצעות טכנולוגיות הענן הפתוחות וההיברידיות, המספקות גם רמת אבטחת מידע גבוהה וסקאלביליות. בנק הפועלים השיג קפיצות משמעותיות קדימה בפרודוקטיביות וזמן יציאה לשוק, המתאפשרים בזכות תרבות של אימוץ חידושים לצד פיתוח יישומים חדשניים לסביבת Cloud-Native". 

מני צרפתי, מנהל ארכיטקטורת פתרונות ברד-האט ישראל, יוון וקפריסין מני צרפתי, מנהל ארכיטקטורת פתרונות ברד-האט ישראל, יוון וקפריסין מני צרפתי, מנהל ארכיטקטורת פתרונות ברד-האט ישראל, יוון וקפריסין
מני צרפתי, מנהל ארכיטקטורת פתרונות ברד-האט ישראל, יוון וקפריסין, מסביר כיצד בונים מערך IT שמאפשר חדשנות בצד יעילות ויכולת לאמץ טכנולוגיות חדשות ומודלים חדשים במהירות במגזר הפיננסים: "הבנקים והמוסדות הפיננסיים צריכים לנצל את הנכסים הקיימים ויחד עם זאת לאמץ יכולות חדשות. הם צריכים להתמקד בטרנספורמציה הדיגיטלית וביצירת ערוצים חדשים ללקוחות ושותפים, עליהם לאמץ פתרונות ״מחוץ לקופסא״ דוגמת רכישה או שיתוף פעולה עם סטארטאפים וחברות פינטק, עליהם לחשוב על מודלים קוגניטיביים חדשים בקשר עם הלקוחות ובנוסף, לחשוב מחדש על מושגי השוק – מהו חשבון בנק, מהו הכסף, או מה שווה ערך לכסף".

"רד האט מספקת פלטפורמת מחשוב מבוססת קוד פתוח מזה 3 עשורים למערכות קריטיות בארגונים. כמעט כל הבורסות בעולם מבוססות על פתרונות מערכת ההפעלה של רד האט, כמו גם מרבית מערכות חדרי עסקים והשרתים באמצעותם מספקים שירותים דיגיטליים ללקוחות. הקוד הפתוח מבטיח שקיפות ונראות מחד, ומערכות יציבות ומאובטחות מאידך", מציין צרפתי ומוסיף: "חברות הייעוץ שבחנו את החזר ההשקעה חשפו כי פתרון OpenShift מספק החזר השקעה של 531% בתוך 5 שנים, קיצור הזמן לפיתוח יישומים חדשים ב- 66% וצורך של 38% פחות בתשתיות לפיתוח יישומים. זו גם הסיבה שחברת הייעוץ פורסטר דירגה את הפלטפורמה לפיתוח בין עננים הרבה מעל למתחרות".

למידע נוסף על Red Hat OpenShift הקליקו https://www.openshift.com/

לפניות מוזמנים ליצור קשר ב- yshavit@redhat.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות