אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנה להקמה: Wiz של אסף רפפורט כבר שווה 1.7 מיליארד דולר צילום: מאור שלום סויסה

בלעדי לכלכליסט

שנה להקמה: Wiz של אסף רפפורט כבר שווה 1.7 מיליארד דולר

עוד יוניקורן נולד: הסטארט-אפ שהקים המנכ"ל לשעבר של מרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל, גייס 130 מיליון דולר, לאחר שגייס בדצמבר האחרון 100 מיליון דולר

17.03.2021, 15:19 | מאיר אורבך

הסטארט-אפ החדש של אסף רפפורט מצליח לקבוע שיא נוסף ולאחר שגייס 100 מיליון דולר בדצמבר, הפך ליוניקורן שנה בלבד לאחר הקמתו. Wiz, החברה שלו ושל שלושת חבריו שהולכים יחד עוד מתקופת אדאלום, גייסה 130 מיליון דולר לפי שווי של 1.7 מיליארד דולר, כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס שהושלם לאחרונה הגיע בעיקר מהמשקיעים הקיימים - קרן הון הסיכון האמריקאית סקויה, סייברסטארטס של גילי רענן, אינדקס ואינסייט פרטנרס, לצד משקיעים חדשים שעדיין לא נחשפו.  סך הגיוסים של החברה עד כה מגיע ל-230 מיליון דולר, לאחר שבסבב A שהיה בדצמבר האחרון גייסה החברה 100 מיליון דולר.

החברה נוסדה בדיוק לפני שנה. להערכת כלכליסט, זה היוניקורן הכי מהיר עד היום בישראל וחברת הסקיוריטי שצמחה הכי מהר עד כה. החברה מצטרפת לשורה של יוניקורן בתחום הסייבר דוגמת אקסוניוס שרק לאחרונה גייסה לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר. רפפורט שעומד בראש החברה היה עד להקמת החברה המנכ"ל של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח.

אסף רפפורט, צילום: נתנאל טוביאס אסף רפפורט | צילום: נתנאל טוביאס אסף רפפורט, צילום: נתנאל טוביאס

Wiz הוקמה על ידי אסף רפפורט המנכ"ל; עמי לוטבאק, סמנכ"ל הטכנולוגיות; ינון קוסטיקה, סמנכ"ל המוצרים; ורועי רזניק, סמנכ"ל המחקר והפיתוח. החברה עוסקת בתחום אבטחת הענן. הצוות כולו עובד יחד יותר מ-15 שנים, בין היתר, כמנהלי קבוצת אבטחת הענן של מיקרוסופט שרכשה את אדאלום בכ-320 מיליון דולר ב-2015. לחברה יש כבר לקוחות, חלקן חברות פורצ'ן 100.

בגיוס הקודם אמר רפפורט לכלכליסט: "אבטחת ענן הייתה תחום חם גם קודם, אבל כעת בתקופת הקורונה המעבר לענן נעשה בקצב חסר תקדים. לאנשי האבטחה בחברות קשה מאוד לעמוד בקצב. יש היום רק פתרונות מאוד מורכבים שדורשים התקנות מורכבות. הפתרון שלנו מאפשר חיבור בהתקנה פשוטה מאוד, בלי חיכוכים וללא התערבות של אנשי פיתוח בתהליך. מה שמאפשר לאנשי האבטחה להתמקד בדברים החשובים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות