אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתחו חלון בסגר: זינוק של 23% ברווח הנקי של קליל ברבעון צילום: אלי גרוס

פתחו חלון בסגר: זינוק של 23% ברווח הנקי של קליל ברבעון

הביקוש לחלונות ודלתות מאלומיניום הגדילו את ההכנסה של קליל ברבעון האחרון של 2020 ב-14.4%; הרווח הנקי קפץ ל-13.5 מיליון שקל; בין הגורמים שסייעו לחברה לשפר את הרווחיות - התחזקות השקל מול הדולר שהוזילה את ייבוא הרכיבים מחו"ל; יחד עם זאת, ההכנסות בשנה כולה ירדו בכ-3.7%, בעיקר בשל שינוי בתמהיל המכירות

17.03.2021, 17:14 | חזי שטרנליכט

ותודה למגפה ולסגרים: הציבור המסוגר בבתים הגדיל את הביקוש למוצרי האלומיניום (בעיקר חלונות) של חברת קליל ברבעון האחרון של 2020. הכנסות החברה, תחת בעל השליטה צורי דבוש, עלו ב-14.4% ברבעון האחרון ל-104.8 מיליון שקל והרווח הנקי זינק ב-23% ל-13.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הגידול ברווח הנקי נבע הושפע מגידול בהכנסות החברה, ובנוסף גם מעלייה בהכנסות מימון בגין עליית שווי תיק ניירות הערך הסחירים של החברה ומסעיפים חשבונאיים נוספים.

צורי דבוש, בעל השליטה בקליל צורי דבוש, בעל השליטה בקליל צורי דבוש, בעל השליטה בקליל

יצויין כי בין הגורמים שסייעו לקליל לשפר את הרווחיות הייתה ההתחזקות של השקל מול הדולר שהוזילה את ייבוא הרכיבים מחו"ל. התחזקות של 6.6% ברבעון האחרון של השנה הקטינה את השפעת הזינוק במחירי האלומיניום באותה תקופה בשיעור של 9.4%, וסייעה לשפר את רווחיות החברה.

השיפור בביצועים ברבעון האחרון הגיע למרות שההכנסות בשנה כולה ירדו בכ-3.7% ב-2020 ביחס לשנה הקודמת והסתכמו ב-362.7 מיליון שקל. הירידה השנתית בהכנסות נבעה בעיקר משינוי בתמהיל המכירות, לצד השפעה ניכרת של משבר הקורונה בתקופת הסגר וההגבלות על הפעילות במשק במהלך החודשים מרץ עד מאי 2020.

במבט צופה לעתיד, מתחילת שנת 2021 ועד סמוך למועד פרסום הדוחות, נרשמה עלייה נוספת במחיר האלומיניום. המתכת הנסחרת בבורסת ה-LME בלונדון עלתה בתקופה זו בכ-9.2%. בנוסף, בתקופה הנדונה השקל לא מתחזק מול הדולר, אלא נחלש ב-2.8%. כך, שהצפי לבאות הוא עליית מחירים כחלק מהתחממות הכלכלה הגלובלית עם היציאה מהקורונה.

קליל תעשיות נשלטת על ידי צור דבוש (64.76%) ועוסקת בייצור ושיווק מערכות אלומיניום (חלונות ודלתות) לבנייה ולתעשייה. כמו כן היא פועלת בתחום הפרזול וייצור תריסים. שווי השוק של החברה נאמד ב-702 מיליון שקל. מתחילת השנה עלתה המניה בת"א ב-16%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות