אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האמירויות השעו פסגה בהשתתפות נתניהו ובכיר בממשל ביידן צילום: אלכס קולומויסקי, יונתן זינדל/פלאש90, שאטרסטוק

האמירויות השעו פסגה בהשתתפות נתניהו ובכיר בממשל ביידן

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי שליט האמירויות בן זאיד זועם על נתניהו שעושה לטענתו שימוש בהסכמי אברהם במערכת הבחירות. בחודש הבא תוכננה ועידה באבו דאבי בהשתתפות נתניהו, בכיר אמריקני וראשי המדינות הערביות שהפשירו את היחסים עם ישראל - אולם האמירויות השעו את ההכנות. שר המדינה האמירותי: "לא נהיה צד בבחירות בישראל"

18.03.2021, 08:11 | נחום ברנע, ידיעות אחרונות

האמירויות השעו את ההכנות לוועידת פסגה בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, נציג בכיר מאוד של ממשל ביידן וראשי המדינות הערביות שהפשירו בשנה שעברה את יחסיהן הדיפלומטיים עם ישראל. האירוע אמור היה להתקיים בחודש אפריל באבו דאבי, בירת האמירויות. נתניהו רמז עליו בראיונות שנתן בימים האחרונים לתקשורת, כולל ריאיון ב-ynet.

שליט האמירויות מוחמד בן זאיד כועס על מה שהוא מפרש כניצול לרעה של הסכם הנורמליזציה עם ישראל למסע הבחירות של נתניהו. ראש הממשלה הזכיר בהופעות הבחירות שלו סכום של "עשרות מיליארדי דולרים" שהאמירויות עומדת להשקיע בישראל וטען שקיבל התחייבות מבן זאיד להשקעה מיידית של עשרה מיליארד דולר.

שליט דובאי, מוחמד בן זאיד , צילום: איי פי שליט דובאי, מוחמד בן זאיד | צילום: איי פי שליט דובאי, מוחמד בן זאיד , צילום: איי פי

רה"מ בנימין נתניהו , צילום: יובל חן רה"מ בנימין נתניהו | צילום: יובל חן רה"מ בנימין נתניהו , צילום: יובל חן

אתמול פרסם אנואר גרגאש, שר המדינה לענייני חוץ ואדריכל ההסכם עם ישראל, הודעה חריפה בטוויטר שמבהירה את עמדת ממשלתו: "מטרת הסכמי אברהם היא לספק תשתית אסטרטגית איתנה לקידום השלום עם מדינת ישראל והאזור. האמירויות לא יהיו צד לכל תהליך בחירות בישראל, עכשיו ותמיד".

במקביל נוצר משבר חמור ביחסים של ישראל עם ירדן, שיש לו השלכות ביטחוניות מיידיות. ג'ארד קושנר, שליחו של הנשיא טראמפ, יזם את הסכמי אברהם. האמירויות הסכימו לנורמליזציה וקיבלו בתמורה ויתור ישראלי על סיפוח בגדה והשלמה עם מכירת מטוסי F-35. נתניהו מתאר בהופעותיו את ההסכם כ"שלום תמורת שלום", ללא תמורה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות