אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה קשה לרציו פטרוליום: הקידוח בסורינאם התגלה כיבש צילום: אוראל כהן

אכזבה קשה לרציו פטרוליום: הקידוח בסורינאם התגלה כיבש

בעקבות הממצאים המאכזבים, שותפות חיפושי הנפט הנשלטת על ידי רציו של ליגד רוטלוי - המחזיקה יחד עם קבוצת דלק במאגר לווייתן - תירשום בדוחות הרבעון הראשון הפסד של 17.1 מיליון דולר

18.03.2021, 11:26 | מיקי גרינפלד

שותפות חיפושי הנפט והגז רציו פטרוליום הודיעה הבוקר (ה') שקידוח ניסיון שלה בים העמוק של סורינאם (בלוק 47) התגלה כיבש - בהתאם, השותפות החליטו על נטישת הקידוח.   

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות כך תכיר רציו פטרוליום בהפסד של 17.4 מיליון דולר בדוחות הרבעון הראשון של 2021 - השותפות מגיבה להודעה בנפילה של מעל 30% בבורסה בת"א; כלל השותפות בקידוח היבש ירשמו סך הכול הפסד של 63 מיליון דולר. 

קידוח הניסיון באתר, שבוצע על ידי ענקית האנרגיה הבריטית טולו אויל (Tullow Oil) באמצעות חברה בת, החל לקראת סוף ינואר השנה והגיע לעומק הסופי של 5,060 מטר.

"מניתוח ממצאי הקידוח עולה כי לא נתגלו סימני הידרוקרבונים ולכן נמצא כי הקידוח הוא קידוח יבש (Hole Dry) לאור האמור, הקידוח ייאטם ויינטש", נאמר בדיווח שהוציא השותפות לבורסה. 

 

השותפה הבכירה ברציו פטרוליום היא רציו יהש - השותפה של דלק קידוחים במאגר לוויתן - עם נתח של 20%. בעל המניות הבכיר ויו"ר רציו יהש, ליגד רוטלוי, מכהן גם  כיו"ר רציו פטרוליום; בין השותפות הנוספות ברציו פטרוליום גם קבוצת דלק (6.27%).

 

רציו פטרוליום מחזיקה בזכויות בעוד שני אזורי קידוח, האחד בים העמוק מאד של גיאנה שבדרום אמריקה, בבלוק Kaieteur, עם נתח של 25% מהשותפות הכללית, והאחד בפיליפינים (רישיון SC76), עם אחזקה מלאה של 100%. 

 

השותפות איבדה בשנה שעברה 56% מערכה בבורסה ומתחילת 2021 לפני המסחר היום נסוגה בעוד כ-15%. שווי השוק שלה ננעל אתמול על 266 מיליון שקל - בשעת המסחר הראשונה היא צנחה לפחות מ-170 מיליון שקל.

   

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות