אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע השוק כל כך התאכזב מהודעת הריבית של הפד צילום: גטי אימג'ס

מנועי הכסף

מדוע השוק כל כך התאכזב מהודעת הריבית של הפד

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט פרק 144 - האם האיפוק של הבנק המרכזי של ארה"ב ישתלם בסוף, איך ישפיעו החיסונים ומה הקשר בין עליית המחירים לתלוש השכר החודשי שלנו

18.03.2021, 17:06 | שי סלינס
עולם שלם חיכה אתמול (ד') למסיבת העיתונאים של הבנק המרכזי בארה"ב. טוב, אולי לא עולם שלם אבל בטח כל מי שיש לו נגיעה לעולם הפיננסי.

ומדוע חיכו כולם? משום שחודש עבר מאז הודעת הריבית האחרונה של הפד - וקרו לא מעט דברים שהיו בדיעבד עלולים להדיר שינה מעיני בכירי הבנק המרכזי. בחודש החולף מדדי המחירים כבר החלו לעלות בעולם, תשואות האג"ח של הממשלות כמעט ולא הפסיקו לעלות ואיתן גם הציפיות לאינפלציה. וכשאלו קורים הציפייה היא לפעולה כלשהי של הפד.  

אז מה עשו אתמול בפד - הגוף הכלכלי החשוב בעולם? כלום. בכירי הפד החליטו שלא להחליט ואפילו סימנו לוחות זמנים לחוסר ההחלטה - שנת 2024. בעוד שרוב המשתתפים בישיבה מבין החברים ציפו ששיעורי הריבית יישארו ללא שינוי עד 2024, מספר המצפים להעלאת ריבית מוקדמת עלה (ארבעה עד 2022, שבעה עד 2023). ובמציאות של מגפה עולמית של פעם ב-100 שנה - הסיכוי של תחזיות לטווח ארוך להתממש - לא ממש קיים.

בפרק ה-144 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד דיברנו על החלטת הריבית אתמול בארה"ב, על האינפלציה בישראל שכבר הרימה ראש ועל הקשר בין עליית המחירים לתלוש השכר החודשי שלנו.

מדוע השוק כל כך התאכזב מהודעת הריבית של הפד
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןמדוע השוק כל כך התאכזב מהודעת הריבית של הפד

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות