אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השלמת עסקת ביתן ודמרי צפויה בשבוע הבא צילום: מיכאל אביטבול

השלמת עסקת ביתן ודמרי צפויה בשבוע הבא

נחום ביתן מצוי בישורת האחרונה במו"מ עם חברות ביטוחי האשראי, כך נודע לכלכליסט; זאת, לאחר שקיבל את אישור הבנקים לסילוק השעבוד על החברה, תמורת כיסוי מלא של חובותיה; במסגרת העסקה יעבירו יגאל דמרי וקרן 'שקד' 150 מיליון שקל כהלוואה להמרה, תמורת 30% מיינות ביתן; בכך, יחמוק ביתן מאיבוד השליטה בחברה להפניקס

18.03.2021, 16:25 | נורית קדוש

עסקת ביתן עם יגאל דמרי וקרן שקד מתקרבת לחתימה: לכלכליסט נודע כי אחרי שקיבל את אישור הבנקים לסילוק השעבוד על יינות ביתן תמורת כיסוי מלא של חובותיה, מצוי ביתן בישורת האחרונה במו"מ עם חברות ביטוחי האשראי.

קראו עוד בכלכליסט

הן מצידן דורשות ערבות בנקאית בגובה של 100 מיליון שקל כתנאי לכך שלא יצמצמו את מסגרות הביטוח לספקי הרשת.במסגרת העסקה שנחשפה בכלכליסט, יעבירו דמרי והקרן 150 מיליון שקל כהלוואה להמרה, תמורת 30% בחברת יינות ביתן.

בעל השליטה ביינות ביתן, נחום ביתן, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל בעל השליטה ביינות ביתן, נחום ביתן | צילום: צביקה טישלר, עמית שעל בעל השליטה ביינות ביתן, נחום ביתן, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

מזכר ההבנות הראשוני שנחתם לפני שבועיים עובה בשבוע החולף במימון ביניים בגובה של כ-100 מיליון שקל נוספים, שיוחזרו לדמרי ושקד אחרי השלמת מכירת 16 חנויות לויקטורי ופרש מרקט בתמורה ל-285 מיליון שקל.

במסגרת העסקה, צפוי ביתן להחזיר לבנק הפועלים ומזרחי טפחות 237 מיליון שקל ואלו ימחקו את השעבוד שיש בידיהן על יינות ביתן. בשלב השני של העסקה, עם קבלת התמורה ממכירת הסניפים, ישלם ביתן 86 מיליון שקל לנאמני מגה ויקבל את החברה לבעלותו.

בכך, צפויה להחתם מערכה ארוכת ימים שהגיעה לשיא בחודש שעבר, כששלמה רודב, יו"ר קבוצת יינות ביתן, אישר בדירקטוריון החברה את הצעת קבוצת המשקיעים בראשות הפניקס, להזרים לחברה 300 מיליון שקל לפי שווי חברה של 150 מיליון שקל, בעסקה שהייתה מפקיעה את השליטה מידי נחום ביתן.

מאז, נאבק ביתן למצוא חלופה, שתאפשר לו לשמר את השליטה בחברה וכך רקם את העסקה עם דמרי ושקד, לצד מכירת 2 מקבצי סניפים לויקטורי ולפרשמרקט.

השלמת העסקה של דמרי וקרן שקד צפויה להתקיים בשבוע הבא. לאחר מכן יסיים רודב את כהונתו ולתפקיד יו"ר החברה צפוי להתמנות רו"ח אבי טולדנו, שניהל מטעם ביתן את המאבק בחודשים האחרונים. הפניקס צפויה לקבל פיצוי המוערך בכ-10-15 מיליון שקלים, על כך שהעסקה שקידמה, לא יצאה לפועל.

אם תושלם העסקה, יפעל ביתן לקדם את הנפקת קבוצת יינות ביתן, אז יוכלו דמרי ושקד לממש את האופציות שיקבלו תמורת ההלוואה להמרה שיתנו כעת. השבוע כבר הגיע דמרי לפתיחת סניף הרשת בנוכחות ביתן והשתתף בקביעת המזוזה ונשא דברים. צעד שיש בו לאותת שהוא כבר חלק מהחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות