אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הפעימה הרביעית ליציאה מהסגר: עד 5,000 צופים באצטדיון צילום: עוז מועלם

אושרה הפעימה הרביעית ליציאה מהסגר: עד 5,000 צופים באצטדיון

קבינט הקורונה אישר את תקנות משרד הבריאות שייכנסו לתוקף ביום ראשון הקרוב. בין ההקלות - תתאפשר הפעלת בריכת שחייה, יריד או אטרקציה הכוללת מתקנים המצויים בשטח פתוח, יבוטל האיסור על הפעלת יריד בשטח קניון ויבוטלו הקפסולות בכיתות ג'

18.03.2021, 19:20 | מורן אזולאי, ynet

קבינט הקורונה אישר הערב (ה') במשאל טלפוני את תקנות משרד הבריאות לפעימה הרביעית בתוכנית היציאה מהסגר, תקנות שייכנסו לתוקף ביום ראשון הקרוב - יומיים לפני הבחירות - ויהיו בתוקף לשבועיים.

קראו עוד בכלכליסט

אלו התקנות החדשות:

תתאפשר הפעלת בריכה בשטח פתוח, צילום: יותם בן חיים תתאפשר הפעלת בריכה בשטח פתוח | צילום: יותם בן חיים תתאפשר הפעלת בריכה בשטח פתוח, צילום: יותם בן חיים

3. ניתן יהיה להפעיל בתו ירוק גם יריד המצוי במבנה ומתקני ספורט. היתר זה יאפשר החזרה של משחקי ספורט עממיים בתו ירוק, כגון ליגות למקומות עבודה וכד'.

 

4. יתאפשר קיום של כל אירוע או פעילות מאורגנת בתו ירוק, לפי חלוקה לשני סוגי אירועים: אירועים המתקיימים בישיבה וללא מזון (כגון משחקי ספורט, אירועי תרבות בישיבה, חוג לבגירים בישיבה וללא מזון, כנס ללא מזון וכיוצ"ב), או אירועים המתקיימים תוך הגשה או מכירת מזון או שלא בישיבה (כולל מסיבות, שמחות ואירועים, חוגים המתקיימים בתנועה, מופעי מוסיקה בעמידה, מרתונים ואירועי תחרויות ספורט ועוד).

אירוע בישיבה וללא מזון, במקומות סגורים: עד 5,000 מושבים - 75%, ועד 1,000 איש. מעל 5,000 מושבים - 30%, ועד 3000 נוכחים.

במקומות פתוחים: עד 10,000 מושבים - 75%, ועד 3,000. מעל 10,000 מושבים - 30%, ועד 5,000.

*אירוע שמתקיים בעמידה או עם מזון: עד 50% מהתפוסה המותרת, ובמספר שלא יעלה על עד 500 אנשים בשטח פתוח או 300 אנשים במבנה.

5. הקלות על מקומות ציבוריים ועסקיים: יבוטל האיסור על הפעלת יריד בשטח קניון. ניתן יהיה להציב דוכנים בשטח קניון בכפוף להוראות (הכוללות מרווח בין דוכנים או הצבת מחיצה, מכירת מזון ארוז בלבד ועוד). תהיה אפשרות לקיים אירוע תרבות בשטח פתוח, ללא חלוקה למתחמים נפרדים. תבוטל ההגבלה על שימוש בסאונה בחדר כושר ובבריכה.

6. פתיחת מתקני ספורט עבור ספורטאי תחרותי רשום באיגוד או התאחדות תהיה גם עבור ספורטאים חדשים, שלא השתתפו בתחרויות בשנתיים האחרונות.

7. באטרקציה תיירותית הפועלת ב"תו סגול" תפוסה לפי יחס של אדם לכל 15 מטרים רבועים, ובאטרקציה הכוללת מתקנים, בנוסף לכך גם הגבלה של עד 1,500 אנשים במקום שהתפוסה המותרת בו היא מתחת ל-10,000 איש, ועד 2,500 אנשים במקום שהתפוסה המותרת בו היא מתחת ל -10,000 איש, לכל היותר.

8. בתקופת חג הפסח, בבתי מלון ואולמות אירועים שלהם מתווה המאפשר לקטינים/ עד 5% מהנוכחים להיכנס עם בדיקת PCR שלילית – תתאפשר הצגת בדיקה שבוצעה עד 72 שעות לפני הצגתה (במקום 48 שעות).

9. בית תפילה עם תו ירוק: ניתן יהיה להיכנס גם באמצעות בדיקה מהירה.

 

חינוך:

1. תועלה מגבלת המשתתפים בפעילות חינוך של גנים ובתי ספר בשטח פתוח, מ-20 ל-50 משתתפים לכל היותר.

2. ייקבע כי על אנשי צוות בבתי ספר וגנים ומפעילים חיצוניים שהציגו אישור "תו ירוק" למנהל המוסד - לא תחול ההגבלה בדבר מספר הקבוצות שהם יכולים ללמד.

3. יתאפשרו טיולים הכוללים לינה גם לחניכי תנועות נוער בגילאי 16 ש-90% מהם הם בעלי אישור "תו ירוק".

4

. יבוטלו הקפסולות בכיתות ג', ובדומה לכיתות א' ו-ב' הקבוצה הקבועה תהיה כיתה שלמה. בהמשך לכך, בצהרונים לכיתות ג' לא ניתן יהיה לערבב כמה קבוצות.

5. בלימודי השכלה גבוהה והכשרות במתווה "תו ירוק", תבוטל ההגבלה האוסרת על קיום הפסקות בין השיעורים.

6. בפנימיות על תיכוניות שבהן שיעור התלמידים בעלי אישור "תו ירוק" הוא 90% לפחות, ניתן יהיה לפעול בקבוצות קבועות של עד 500 תלמידים, ללא הגבלות מיוחדות על כניסה ויציאה מהפנימייה. בפנימיות לגילאי תיכון שבהן שיעור התלמידים בכיתות י"א ו-י"ב בעלי אישור "תו ירוק" הוא 90% לפחות – תחול ההוראה האמורה על אותן שכבות בלבד.

 

7. תתאפשר פעילות קייטנות לקראת חג הפסח באותם אזורים בהם מתקיימים הלימודים, בתנאים שנקבעו.

8. הפעילות תהיה בהתאם לחיתוך הרמזור מהיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות