אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 ווליו בייס במו"מ לרכישת 40% מגדות כימיקלים לפי שווי של 800 מיליון שקל צילומים: אוראל כהן, אתר קרן טנא

בלעדי לכלכליסט

ווליו בייס במו"מ לרכישת 40% מגדות כימיקלים לפי שווי של 800 מיליון שקל

מהלך הרכישה צפוי להתבצע עוד לפני ההנפקה בתל אביב. במהלך ההנפקה הצפויה תמכור טנא, וכנראה גם בעלי מניות נוספים, 25%-20% נוספים מגדות והשליטה תישאר בידי קבוצת ווליו בייס

21.03.2021, 06:59 | גולן חזני

קרן ההשקעות ווליו בייס LBH (או בשמה השני אירופה ישראל) מנהלת מו"מ לרכישת 40% מחברת גדות כימיקלים (לשעבר גדות מכליות), לפי שווי של 900-800 מיליון שקל.

גדות מסופים לכימיקלים שבעלי המניות שלה הם קרן טנא שמנוהלת על ידי אריאל הלפרין וקבוצת מוסדיים בראשות מנורה, לאומי פרטנרס ואחרים, פרסמה בשבוע שעבר טיוטת תשקיף לקראת הנפקה ראשונית של מניותיה, ומהלך הרכישה בידי ווליו בייס צפוי להתבצע עוד לפני ההנפקה בבורסה.

במהלך ההנפקה תמכור טנא, וכנראה גם בעלי מניות נוספים, 25%-20% נוספים מגדות והשליטה תישאר בידי קבוצת ווליו בייס.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן, שבראשות בית ההשקעות ווליו בייס וקרן אירופה ישראל, מנוהלת בידי שמעון בן חמו, לשעבר מנכ"ל מקורות, וברי בר ציון, לשעבר המנהל המיוחד של רשות השידור. יו"ר ועדת ההשקעות שלה הוא עופר לינצ'בסקי, לשעבר מנכ"ל רכבת ישראל וממן, וכיום מנכ"ל גדות ויו"ר חברת דן. ווליו בייס מוחזקת בחלקים שווים של 20% בידי עידו נויברגר, ויקטור שימריך, נתן חץ, דודי ורטהיים ומיטב דש.

מימין: עופר לינצ מימין: עופר לינצ'בסקי מנכ"ל גדות ומנהל קרן טנא אריאל הלפרין | צילומים: אוראל כהן, אתר קרן טנא מימין: עופר לינצ

נסיון הנפקה קודם של גדות, ב־2020, לפי שווי של 350 מיליון דולר, נדחה בשל פערים בין ציפיות השווי של בעלי המניות לבין נכונות המשקיעים. קרן טנא, שמנוהלת על ידי אריאל הלפרין, מתכוונת להשתמש בהנפקה בבנק ההשקעות הזר ג'פריס כדי לעניין משקיעים זרים בהשקעה בחברה. החתמים הישראלים לצד ג'פריס יהיו לאומי פרטנרס חיתום. ג'פריס הוביל גם את הנפקת רשת המוצרים המוזלים מקס סטוק ב־2020, וב־2019 את הנפקת הבורסה לני"ע.

גדות פועלת בכמה תחומים, בהם סחר והפצת כימיקלים, לוגיסטיקה ימית ויבשתית של כימיקלים ושירותי ייצור לתעשיית השמנים. קרן טנא רכשה את גדות ב־2014, תמורת 100 מיליון דולר מכינוס נכסים בשל חוב שאמפל של יוסי מימן לא פרעה לבנק דיסקונט. קרן טנא מחזיקה ב־92% מגדות, 40% מהם ישירות והיתר באמצעות שותפות עם מוסדיים. לפי טיוטת התשקיף ההכנסות שלה ב־2020 ירדו ב־5% לעומת התקופה המקבילה, ל־447 מיליון דולר. עם זאת הרווח התפעולי גדל ב־60% כמעט ל־33.3 מיליון דולר, זאת לעומת 21 מיליון דולר ב־2019; והרווח הנקי זינק ל־18.3 מיליון דולר, לעומת 3.89 מיליון דולר ב־2019. לחברה הון עצמי של כ־131 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות