אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדרישה של הליכוד: "לחשוף את דו"ח המבקר על ועדת הבחירות" צילום: אבי מועלם

הדרישה של הליכוד: "לחשוף את דו"ח המבקר על ועדת הבחירות"

ח"כ שלמה קרעי שיגר מכתב ליועמ"שית של הכנסת, "כחבר הוועדה נחשפתי לדו"ח כולו ומבלי חלילה לציין את תוכנו אפילו ברמז, הרי שמדובר בדברים קריטיים ומשמעותיים ביותר, היכולים להשפיע ואף לתקן בצורה משמעותית את ההתנהלות בבחירות הקרובות"

22.03.2021, 06:58 | צבי זרחיה
סגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית ח"כ שלמה קרעי (ליכוד) שיגר אתמול מכתב אל היועצת המשפטית של הכנסת שגית אפיק שבו התלונן על שימוש לרעה בסמכות של יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) שנמנע בשבוע שעבר מלכנס את הוועדה על מנת לאפשר את פירסומו לפני הבחירות של דו"ח מבקר המדינה על ועדת הבחירות המרכזית.

קראו עוד בכלכליסט

קרעי כתב כי "מבקר המדינה כתב דו"ח חשוב ביותר הנוגע להתנהלות ועדת הבחירות המרכזית ותהליכים שונים בשלוש מערכות הבחירות האחרונות. יו"ר הוועדה לביקורת המדינה החליט מסיבות פוליטיות גרידא לא לכנס את הוועדה כדי לדון בחיסוי הדו"ח או חלקים ממנו ובכך מונע את פרסום הדו"ח כולו".

ח"כ שלמה קרעי, צילום: אבי מועלם ח"כ שלמה קרעי | צילום: אבי מועלם ח"כ שלמה קרעי, צילום: אבי מועלם

קרעי הוסיף כי "כחבר הוועדה נחשפתי לדו"ח כולו ומבלי חלילה לציין את תוכנו אפילו ברמז, הרי שמדובר בדברים קריטיים ומשמעותיים ביותר, היכולים להשפיע ואף לתקן בצורה משמעותית את ההתנהלות בבחירות הקרובות. אי פרסום הדו"ח פוגע משמעותית באמון הציבור שמא יש מה להסתיר מפניו ולכן ממתינים עד לאחר הבחירות". קרעי ביקש חוות דעתה של אפיק "על פעולתו של שטרן למנוע דיון קריטי זה, רק משום שהוא מבין ששנייים משלושת חברי הוועדה, בהם אנוכי, לא יאפשרו חיסיון לאף פרט מדוח קריטי זה". בנוסף ביקש קרעי "חוות דעת לגבי האפשרות שחבר ועדה יפרסם את נתוני הדו"ח ללא כינוס הוועדה ואת המשמעויות לגביו בעניין זה, כולל התחשבות בחסינותו כחבר כנסת".

מיש עתיד נמסר בתגובה כי "עצם פרסום העובדה שקיים דו"ח מבקר, אשר הוגדר על ידי המבקר עצמו כסודי ביותר, יש בכך עבירה פלילית. ובוודאי שדיון בפרטי הדו"ח מהווה גם הוא עבירה".

בליכוד זעמו בשבוע שעבר על יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט עוזי פוגלמן שאסר על המפלגה להשתמש בסלוגן "חוזרים לחיים" בקמפייני הבחירות שלה. עתירתו של הליכוד בעניין לבג"ץ נדחתה ביום שישי האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות