אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתל אביב תצא בשורת הרכב האוטונומי של פורד צילום: רן בירן

30 דקות או פחות

מתל אביב תצא בשורת הרכב האוטונומי של פורד

חברת saips הישראלית סייעה לקדם פרויקטים מורכבים של ארגונים שונים - עד שעלתה על הרדאר של פורד ונרכשה ע"י יצרנית הרכב. אודי דנינו, אחד המייסדים, מסביר מתי נראה רכב של פורד ללא הגה ולמה הוא לא ממליץ ליזמים לרוץ ולגייס כסף

22.03.2021, 15:20 | שירות כלכליסט

אודי דנינו ושותפיו רותם ליטמן ונגה זיבר-בולקיש לא חשבו למכור את החברה שהקימו, saips. במקום לפתח מוצר ולגייס כסף מקרנות הון סיכון, הם הקימו חברת שירותים שמספקת פתרונות בתחום האלגוריתמיקה המסובכת לתאגידי ענק. הרעיון היה לסייע בפרויקטים גדולים שצוותים פנימיים של אותן חברות לא יכולים לפתור לבד.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

הם יצאו לדרך ב 2013 עם קצת כסף מהבית ורשת הקשרים של המייסדים והצליחו לפרנס 15 עובדים. ואז saips עלתה על הרדאר של יצרנית הרכב האמריקאית פורד, שחיפשה בישראל חברות וטכנולוגיות שיוכלו לסייע לה בפיתוח הרכב האוטונומי. דנינו מספר שנוצר חיבור מוצלח שהוביל לאקזיט של כמה עשרות מיליוני דולרים.

אודי דנינו, צילום: רן בירן אודי דנינו | צילום: רן בירן אודי דנינו, צילום: רן בירן

כיום סאיפס שייכת לפורד, אבל היא עדיין עצמאית ודנינו מספר שהחברה יכולה לבחור לעצמה פרויקטים. בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מסביר מה עושה החברה לאחר הרכישה, מתי נראה מכוניות של פורד ללא הגה ודוושות, מה החלק של הצוות הישראלי בקידום הפרויקט המורכב הזה  - ולמה הוא לא ממליץ ליזמים לגייס כסף כשאפשר.

מתל אביב תצא בשורת הרכב האוטונומי של פורד
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןמתל אביב תצא בשורת הרכב האוטונומי של פורד

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות