אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועד החדש להנפקת התעשייה האווירית: ברבעון האחרון של 2021 צילום: אבי מועלם

המועד החדש להנפקת התעשייה האווירית: ברבעון האחרון של 2021

המדינה נערכת להנפקת 25% ממניות החברה, לפי שווי של 12 מיליארד שקל. טרם הוחלט אם תהיה הפצה של מניות גם בחו"ל

22.03.2021, 14:39 | אודי עציון

הוועדה למכירת מניות המדינה אישרה היום (ב') את המשך הליך הנפקת התעשייה האווירית. הוועדה אישרה את המעבר של 6 חתמים לשלב הראיונות, ובשבועות הקרובים תבחר את החתמים הסופיים שיובילו את הנפקת תע"א בבורסת תל אביב ברבעון האחרון של השנה.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר התע"א, הראל לוקר, העריך בשבוע שעבר בשיחה עם כלכליסט כי ההנפקה תוכל לצאת לפועל כבר ברבעון השלישי השנה. יצוין כי לאחר אישור המהלך בוועדת השרים לענייני הפרטה, עמד תאריך היעד להנפקה על חודש אפריל.

המדינה נערכת להנפקת 25% ממניות החברה, לפי הערכות בנות שנתיים המקנות לה שווי של 12 מיליארד שקל. מאז השתפרו התוצאות העסקיות של התע"א שרשמה ב-2020 תוצאות שיא, אך בעולם מצפים לקיצוץ בתקציבי הרכש הביטחוניים ולדחיית פרויקטים. הפעילות של החברה בתחום התעופה האזרחית, שקרסה מאז פרוץ הקורונה, הפסידה בשנה החולפת 31 מיליון דולר, העמקה של 31% בהפסד לעומת 2019.

בועז לוי, מנכ"ל התעשייה האווירית, צילום: התעשייה האווירית בועז לוי, מנכ"ל התעשייה האווירית | צילום: התעשייה האווירית בועז לוי, מנכ"ל התעשייה האווירית, צילום: התעשייה האווירית

מי שייבחרו להוביל את התהליך, לפי כללי המכרזים של רשות החברות, יובילו את אחת ההנפקות גדולות בתל אביב אי פעם. מנהלי ההנפקה הראשיים יהיו אחראיים לבניית מבנה ההנפקה, תהליך בדיקת הנאותות של החברה כמתחייב וכל מה שקשור לתהליך ההפצה והרוד שואו למשקיעים פוטנציאלים. טרם הוחלט האם תתבצע הפצה של המניות גם בחו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות