אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן תשע ועדיין במקום הראשון: קנדי קראש הוא משחק הפאזל עם ההכנסות הגדולות ביותר ב-2020

גיימריסט

בן תשע ועדיין במקום הראשון: קנדי קראש הוא משחק הפאזל עם ההכנסות הגדולות ביותר ב-2020

הלהיט של חברת King הגיע למקום הראשון בקטגוריית משחקי הפאזל, עם הכנסות של כ-643 מיליון דולר בשנה החולפת. משחקי הפאזל הם בעצמם המכניסים ביותר מבין משחקי המובייל, עם כ-4.6 מיליארד דולר מתוך כ-80 מיליארד דולר שגלגלו כלל משחקי המובייל

22.03.2021, 15:27 | עמית קלינג
כמעט תשע שנים לאחר השקתו, משחק המובייל קנדי קראש סאגה ממשיך להיות בכל מקום – ולהכניס המון כסף: דו"ח חדש של חברת מחקר השוק Sensor Tower ממקם אותו במקום הראשון בארצות הברית בקטגוריית משחקי הפאזל במובייל, עם הכנסות של יותר מ-643 מיליון דולר בין מרץ 2020 למרץ 2021.

עוד מגיימריסט

לפי סנסור טאואר, משחקי פאזל במובייל נהנו בשנה שעברה מצמיחה של 31.4% והגיעו להכנסות של כ-4.6 מיליארד דולר. קטגוריית הפאזל היתה דומיננטית ביותר בתחום המובייל, והותקנו בה – בארה"ב בלבד – כ-685 מיליון עותקים של משחקים שונים, בקרב כ-239 מיליון משתמשים. תעשיית הגיימינג במובייל מוערכת כיום בכ-80 מיליארד דולר בסך הכל - והיא מהווה כחצי מתעשיית הגיימינג כולה.

Candy Crush Saga. עדיין במקום הראשון, אחרי תשע שנים ואלפי חיקויים Candy Crush Saga. עדיין במקום הראשון, אחרי תשע שנים ואלפי חיקויים Candy Crush Saga. עדיין במקום הראשון, אחרי תשע שנים ואלפי חיקויים

 

קנדי קראש הוביל את שיגעון ה"שלושה בשורה" - כנראה מכניקת המשחק הנפוצה ביותר בעולם, המכונה Match 3. ההצלחה של קנדי קראש השפיעה עמוקות על ענף משחקי הקז'ואל, והולידה אלפי חיקויים, וריאציות ומשחקים שמלבישים על גבי ה-Match 3 רבדי משחק נוספים. שניים מהם הפכו בעצם ללהיטי ענק, והתמקמו במקומות השני והשלישי בטבלת ההכנסות: Homescapes ו-Gardenscapes, שניהם של חברת פלייריקס, לקחו את הנוסחה של קנדי קראש והלבישו עליה מטא-משחק של בניית בית או גינה, לצד אלמנטים סיפוריים קלילים.

ב-2016, ענקית הגיימינג אקטיוויז'ן-בליזארד רכשה את מפתחת קנדי קראש King בתמורה לכמעט 6 מיליארד דולר. בשבוע שעבר נודע כי אקטיוויז'ן-בליזארד פיטרה כ-200 עובדים - ובהם עובדים מ-King.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות