אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מתרחבת בישראל: תקים מרכז לפיתוח שבבים ותגייס מאות עובדים צילום: איי פי

גוגל מתרחבת בישראל: תקים מרכז לפיתוח שבבים ותגייס מאות עובדים

אורי פרנק שפרש לפני כחודש מאינטל ימונה לסגן נשיא להנדסה ותכנון שבבי שרתים בגוגל, ויהיה אחראי להקמת צוות בינלאומי שיפעל מישראל. מרכז הפיתוח החדש יהיה הראשון של החברה בישראל שעוסק בפיתוח חומרה

22.03.2021, 16:40 | הגר רבט

חודש אחרי שפרש במפתיע מאינטל, אורי פרנק ממונה לתפקיד סגן נשיא להנדסה ותכנון שבבי שרתים בגוגל (VP of Engineering for server chip design). פרנק, כך נמסר מגוגל, יקים צוות בינלאומי שיפעל בישראל בתחום פיתוח השבבים, ויגייס לשם כך מאות עובדים.

לגוגל מרכזי מו"פ בחיפה ובתל אביב, בהובלתו של יוסי מטיאס, ובהם יש כיום 1,600 עובדים. מרכז הפיתוח החדש יהיה הראשון של גוגל בישראל שעוסק בפיתוח חומרה.  

קראו עוד בכלכליסט

אורי פרנק , צילום: דוברות אינטל אורי פרנק | צילום: דוברות אינטל אורי פרנק , צילום: דוברות אינטל

מענקית החיפוש נמסר גם כי תחום המחשוב בגוגל נמצא בנקודת מפנה חשובה מעבודה עם לוח-אם לעיצובי "מערכות על שבב" (SoC) בהם אותו השבב ממלא פונקציות מרובות, או על מספר שבבים בתוך חבילה אחת.

החברה השיקה בשנת 2015 את היחידה לעיבוד טנזורים (TPU) שסייעה לשירותים כמו חיפוש קולי בזמן אמת, זיהוי אובייקט תמונה ותרגום אינטראקטיבי לשפה. בשנת 2018 השיקה החברה יחידות עיבוד וידאו (VPU) כדי לאפשר הפצת וידיאו למגוון פורמטים. ב-2019 הושק OpenTitan, פרויקט עיצוב שבבים מאובטח בקוד פתוח. בנוסף, החברה פיתחה לאורך השנים פתרונות חומרה הכוללים כוננים, מתגי רשת וכרטיסי ממשק רשת, לרוב בשיתוף פעולה עם שותפים חיצוניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות