אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוון הודיעה: 10,000 תיירים ישראלים מחוסנים יוכלו להיכנס בשבוע צילום: אי פי

יוון הודיעה: 10,000 תיירים ישראלים מחוסנים יוכלו להיכנס בשבוע

שר התיירות היווני עדכן את שגריר ישראל באתונה על ההחלטה, שתאפשר כניסת ישראלים למדינה השכנה ללא צורך בבידוד או בבדיקות קורונה. יוון עדיין מטילה בכל לילה עוצר לילי ומגבילה פעילות עסקים בעקבות תחלואה גבוהה: בכל יום מתאשפזים שם כ-500 חולים

22.03.2021, 23:07 | איתמר אייכנר, ynet

יוון תאפשר את כניסתם של 10,000 תיירים ישראלים מחוסנים בכל שבוע ללא בדיקת קורונה וללא חובת בידוד החל ממחר. כך הודיע הערב (יום ב') שר התיירות היווני לשגריר ישראל באתונה יוסי עמרני.

קראו עוד בכלכליסט

משרד החוץ מסר כי האישור דורש חתימה על צו ממשלתי ביוון, שצפוי כאמור להיחתם מחר. ביוון עדיין מוטלות הגבלות על עסקים וכן מוטל בכל לילה עוצר לילי בין השעות 21:00 בערב ל-05:00 בבוקר. יוון סובלת מתחלואה גבוהה של קורונה בימים אלה, ובמחלקות לטיפול נמרץ בבתי החולים באזור אתונה יש עומס אדיר.

סגר באתונה, צילום: איי פי סגר באתונה | צילום: איי פי סגר באתונה, צילום: איי פי

בבתי החולים ביוון מתאשפזים כעת כ-500 חולי קורונה חדשים בכל יום, כ-200 מתוכם באזור אתונה לבדו. היום דיווחה יוון על עוד 1,707 חולים חדשים ביממה האחרונה ועל 69 מתים שנוספו למניין הכללי, העומד כעת על יותר מ-7,500. יוון חיסנה עד כה במנה אחת של חיסון לקורונה כ-930 אלף בני אדם – כ-9.8% מאוכלוסייתה. היא מתכננת להאיץ את מבצע החיסונים באפריל, לקראת פתיחת ענף התיירות שלה למבקרים מחו"ל. כלכלת יוון נשענת במידה רבה מאוד על ההכנסה מתיירות.

כבר בחודש פברואר האחרון הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטאקיס על הסכם הכרה הדדית בתעודת מתחסן לצורך תיירות. לפי ההסכם שנחתם אז, בעלי תעודת מתחסן יוכלו להגיע לבקר במדינות מבלי שיידרשו לבידוד או לבדיקת קורונה. "ברגע שנסיר את מגבלות הטיסה נוכל לטוס ליוון ללא כל מגבלות", הבטיח נתניהו.

לאחר מכן אמר ראש ממשלת יוון: "אני מברך על מבצע החיסון של האוכלוסייה בישראל שיאפשר לנו להציע לתיירים ישראלים אפשרות לבלות חופשה ביוון בלי מגבלות. אני שמח שמשרדי התיירות חתמו על הסכמים בתחום. אני בעד דרכון ירוק באיחוד האירופי, וזה מה שנעשה עם ישראל שמתקדמת מאוד בחיסון רוב האוכלוסייה".

ואולם, עד היום, אף מדינה מלבד גיאורגיה לא הכירה בדרכון הירוק הישראלי. בחודש שעבר ביקר בישראל גם נשיא קפריסין שהשמיע הצהרה דומה לזו שהשמיע ראש ממשלת יוון.

גורמים דיפלומטיים הסבירו בתחילת החודש כי חרף ההצהרות המשותפות – יוון נתקלה עד היום בהתנגדות עזה של האיחוד האירופי לאפשר למדינות חברות לחתום עם הסכם דרכון ירוק. מדיווחים שהגיעו לירושלים עולה כי גרמניה היא המתנגדת מספר 1 באיחוד לדרכון ירוק מסיבה כפולה: מחד היא רואה בהסכם הזה אפליית מתחסנים לעומת מי שלא רוצים להתחסן ומאידך יש רצון גרמני לאפשר תיירות פנים במדינות השונות לחיזוק הכלכלות האירופיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות