אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט מחזירה את העובדים ל"שבוע עבודה היברידי" צילום: microsoftproductreviews.com

מיקרוסופט מחזירה את העובדים ל"שבוע עבודה היברידי"

חלק מעובדי מטה החברה ברדמונד, וושינגטון והמשרדים הסמוכים יחזרו בשבוע הבא לעבודה משולבת של בית ומשרד. עם זאת בבלוג של החברה מציינים: "המטרה שלנו היא להעניק לעובדים שלנו עוד גמישות, ולאפשר לאנשים לעבוד מהיכן שהם מרגישים הכי בנוח והכי יעילים"

23.03.2021, 10:50 | חדשות חוץ

מיקרוסופט תהפוך לאחת מחברות הטכנולוגיה הראשונות בארה"ב שתבקש מהעובדים לחזור לעבודה מהמשרדים לאחר יותר משנה מהבית.

קראו עוד בכלכליסט

"בוול סטריט ג'ורנל" מדווחים כי עובדי מטה החברה ברדמונד, וושינגטון והמשרדים הסמוכים יחזרו ל"שבוע עבודה היברידי" (המשלבת בין עבודה מהבית.לעבודה מהמשרד) החל מהשבוע הבא. עם זאת, השינוי יחול רק על חלק מהעובדים, ויהיו כאלה שיוכלו להמשיך ולעבוד מהבית.

"המטרה שלנו היא להעניק לעובדים שלנו עוד גמישות, ולאפשר לאנשים לעבוד מהיכן שהם מרגישים הכי בנוח והכי יעילים, תוך עידוד העובדים להישאר בבית כל עוד הנגיף והמוטציות השונות ממשיכים להוות גורם לדאגה", נכתב בהודעה שפרסמה החברה בבלוג שלה.

לחברה משרדים ב-21 מדינות ברחבי העולם, ולפי ההודעה הם יאפשרו את חזרת העובדים בהתאם להנחיות של הרשויות המקומיות. כך שההנחיות הנוכחיות משפיעות על כ-20% מתוך יותר מ-160 אלף עובדי החברה.

מטה מיקרוסופט, צילום: microsoftproductreviews.com מטה מיקרוסופט | צילום: microsoftproductreviews.com מטה מיקרוסופט, צילום: microsoftproductreviews.com

בכל מקרה, במיקרוסופט לא מתכוונים לחזור לעבודה שוטפת מהמשרדים בעתיד הקרוב. גם לאחר שהקורונה תפסיק להוות איום משמעותי בקהילות, התכנון הוא לשוב לעבודה חלקית מהמשרד תוך שילוב עבודה מהבית עבור מרבית התפקידים.

בעוד שחברות רבות מנסות לאמץ מודל היברידי לחזרה לעבודה, במיוחד כעת לנוכח האצת קצב חלוקת החיסונים, הרבה חברות גדולות מעדיפות בינתיים להשאיר את העובדים מהבית. כך למשל, גוגל הודיעה כי תשאיר את מרבית העובדים מהבית לפחות עד חודש ספטמבר, ואילו טוויטר הכריזה בשלב די ראשוני כי כלל אין בכוונתה להחזיר את העובדים למשרדים. מנגד, מנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס טען כי אינו רואה שום הטבות ממגמת העבודה מהבית והעריך כי בהמשך העובדים יחזרו לארבעה ימים בשבוע ויום אחד מרחוק.

מיקרוסופט אף פרסמה אתמול סקר לפיו 73% מהעובדים מעוניינים בגמישות בין העבודה מהבית והמשרד, בעוד ש-65% מהעובדים הודו שהם מעוניינים להיפגש באופן פיסי עם חברי הצוות שלהם לעיתים קרובות יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות